MaxiPozyczka
Czym kierować się, wybierając kredyt na samochód?

Czym kierować się, wybierając kredyt na samochód?

Kredyt na samochód to znakomity sposób na szybki zakup nowego auta. Dowiedz się, jak wybrać najlepszą ofertę kredytową i co składa się na ratę twojej pożyczki.

Kupno auta – jakie są źródła finansowania?

Kupno samochodu to niewątpliwie duży wydatek, który nierzadko trudno pokryć samodzielnie w sposób jednorazowy – szczególnie jeśli konieczność nabycia auta pojawia się znienacka. W takiej sytuacji możesz skorzystać z kilku możliwości finansowania swojego zakupu. Oczywiście w każdym przypadku zobowiązanie te należy w bliższej lub dalszej perspektywie pokryć, dlatego niezależnie do tego, jaką formę kupna auta wybierzesz, pamiętaj, aby mierzyć siły na zamiary. Najlepiej przed podjęciem decyzji ocenić swoją realną sytuację finansową, a także np. maksymalną wysokość raty kredytowej lub leasingowej.

Wracając jednak do prawdopodobnych źródeł finansowania – zasadniczo wyróżnia się trzy podstawowe, a mianowicie leasingi, kredyty gotówkowe oraz kredyty samochodowe. Każde z nich mają lepsze i gorsze strony, bardzo dużą popularnością cieszą się jednak ostatnie z wymienionych. Wynika to z kilku czynników; kredyty samochodowe mają zwykle bardzo niskie oprocentowanie, a do tego banki podchodzą w ugodowy sposób odnośnie do ustalenia harmonogramu spłaty zobowiązania.

 

Kredyty samochodowe – co jeszcze musisz o nich wiedzieć?

Idealną sytuacją jest zaciągnięcie wysokiego kredytu o niskim oprocentowaniu, na krótki czas i z niską ratą kredytową. Niestety nie ma się co oszukiwać – duży kredyt zawsze wiąże się z wyższą transzą spłaty. Warto jednak wiedzieć, że na ostateczną wysokość raty kredytowej wpływa sporo czynników. Jednym z nich jest np. wiek pojazdu (o ile kupujesz auto używane) oraz oczywiście jego sumaryczna wartość. Oprócz tego bardzo istotne są takie elementy jak oprocentowanie kredytu, wysokość wkładu własnego i okres spłaty zobowiązania. Ponadto ważna jest też prowizja, ubezpieczenie i ewentualne opłaty dodatkowe. Pamiętaj, aby wszystkie wymienione czynniki skonfrontować z własnymi, rzeczywistymi możliwościami finansowymi.

 

Jak wybrać kredyt na samochód?

Nie ulega wątpliwości, że najlepszą metodą wyboru kredytu samochodowego jest przejrzenie dostępnych ofert i propozycji banku. Może być to jednak dość czasochłonne, dlatego całą procedurę dobrze rozpocząć od własnych poszukiwań w sieci. Jeśli określisz wstępnie swoje możliwości i oczekiwania kredytowe, możesz odwiedzić takie witryny jak:

  • rankingi kredytów samochodowych – znajdziesz tu gotowe klasyfikacje określonych kredytów opracowane przez ekspertów, wraz z mocnymi i słabymi stronami każdego wariantu,
  • wyszukiwarki kredytów samochodowych – tu po prostu sprawdzisz, jakie warunki oferują dane banki,
  • porównywarki kredytów na samochód – to zestawienia porównujące dane oferty kredytowe,
  • kalkulatory kredytów samochodowych – wpisując podstawowe dane finansowe możesz oszacować przybliżoną wysokość raty kredytowej.

Decyzja o zaciągnięciu kredytu na samochód powinna być podjęta w sposób odpowiedzialny i rzetelny. Po wstępnym rozeznaniu najlepiej udać się do placówki bankowej, gdzie poznasz wszelkie szczegóły, a wykwalifikowany doradca odpowie na wszystkie twoje pytania. Jednego należy być także pewnym – kredyt nie jest niczym złym, o ile dobrze go wybierzesz i nie przekroczysz swoich rzeczywistych możliwości finansowych.

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się, a nie będziesz musiał/a za każdym razem, gdy chcesz coś dodać przepisywać kodu z obrazka. Jeżeli nie masz jeszcze konta w MaxiPozyczka zarejestruj się.
  2. Przeładuj

Najnowsze porady

Najnowsze opinie klientów