MaxiPozyczka

Jak sprawdzić czy jestem w BIK?

Gdzie można sprawdzić czy jest się w BIK?

Poniedziałek 10 grudzień 2012 1:15Zgłoś nadużycie
Sławek
Sławek
Nowogard
Temat postu: Jak sprawdzić czy jestem w BIK?

witam, gdzie mogę sprawdzić czy jestem wpisany w BIK? Czy za takie sprawdzenie coś się płaci i ile?

Poniedziałek 10 grudzień 2012 21:30Zgłoś nadużycie
Doris
Doris
Temat postu: Jak sprawdzić czy jestem w BIK?

Witaj, ten temat już kilka razy był wcześniej poruszany, ale tak dla usystematyzowania podaje informacje bezpośrednio ze strony BIK: należy wypełnić wniosek o udostępnienie Raportu PLUS, który dostępny jest w BOK lub poprzez łącze na stronie internetowej BIK Wypełnij wniosek, a następnie po jego wypełnieniu wniosek należy wydrukować i podpisać. Klient jest zobowiązany do uiszczenia całkowitej opłaty za Raport, w zależności od wybranej opcji, na numer konta zgodny z wygenerowanym i dołączonym do wniosku wypełnionym formularzem przelewu / wpłaty.

Wypełnienie wniosku o Raport PLUS możliwe jest w godzinach funkcjonowania systemu BIK, tj. od poniedziałku do soboty w godzinach 7.00 – 22.00, w niedzielę w godzinach 7.00 – 21.00, z wyłączeniem dni wolnych od pracy, o których mowa w „Ustawie o dniach wolnych od pracy” z dnia 18 stycznia 1951 roku, art. 1 pkt 1.

2. Wypełniony wniosek należy złożyć osobiście w BOK, w godzinach 8.00-16.00 (pon., wt., czw. i pt.) oraz 9.00-17.00 (środa) lub wysłać listem poleconym na adres:

Biuro Obsługi Klienta BIK S.A. ul. Postępu 17A 02-676 Warszawa dopisek: „Raport”

3. Raport PLUS zostanie przygotowany bezpośrednio po złożeniu wniosku w BOK lub wyznaczony zostanie termin jego odbioru. Raport PLUS można odebrać osobiście w BOK po okazaniu potwierdzenia dokonania całkowitej opłaty za Raport PLUS, w zależności od wybranej opcji, na konto BIK. Raport PLUS można również otrzymać listem poleconym na wskazany adres.

Potwierdzenie opłaty powinno zawierać:

numer konta, na które dokonano wpłaty, imię i nazwisko, adres zameldowania, w tytule wpłaty: nr PESEL Wnioskodawcy z dopiskiem PLUS.

4. Stan realizacji wniosku (np. to, czy wniosek wpłynął już do BOK drogą pocztową lub został już z BOK wysłany do Klienta) można sprawdzić poprzez wpisanie na stronie Stan realizacji wniosku unikalnego numeru wygenerowanego dla wniosku o raport skierowanego przez Klienta do BOK.

Sprawdzenie stanu realizacji wniosku o Raport PLUS możliwe jest w godzinach funkcjonowania systemu BIK, tj. od poniedziałku do soboty w godzinach 7.00 – 22.00, w niedzielę w godzinach 7.00 – 21.00, z wyłączeniem dni wolnych od pracy, o których mowa w „Ustawie o dniach wolnych od pracy” z dnia 18 stycznia 1951 roku, art. 1 pkt 1. BIK nie jest uprawniony do dokonywania zmian danych przetwarzanych w bazie BIK. Zmiany takie dokonywane są wyłącznie przez bank, z którego pochodzą dane i tylko przezeń mogą zostać skorygowane lub zaktualizowane. BIK nie udziela żadnych telefonicznych informacji na temat danych przechowywanych w bazie.

Skomentuj wypowiedź

Reklama
Poniedziałek 10 grudzień 2012 23:44Zgłoś nadużycie
Kornel
Kornel
Olsztyn
Temat postu: Jak sprawdzić czy jestem w BIK?

Wiesz, w sumie to najłatwiej po prostu byłoby zamówić sobie któryś z raportów dotyczących właśnie Biura Informacji Kredytowej. Z tego co pamiętam, to jest to koszt 30-40 złotych, więc raczej nie jest to tak dużo, a informacje są naprawdę ciekawe, przydatne i wiele pokazują.

Skomentuj wypowiedź

Komentarze do wypowiedzi:

Piątek 31 maj 2013 10:11 | Gość

40 zł za informację, chyba ich pogielo, to niezly biznes jest jak za handel informacją, robią kasę z niczego i chyba nieźle na tym wychodzą, bo pytanie jak sprawdzic czy jestem w biku to pojawia się na każdym forum co krok

Środa 12 grudzień 2012 0:26Zgłoś nadużycie
Kinga
Kinga
Olecko
Temat postu: Jak sprawdzić czy jestem w BIK?

Owszem za takie sprawdzanie coś się płaci, ale najczęściej jest to kwota rzędu kilkunastu złotych. Możesz zamówić profesjonalnie przygotowany raport PLUS lub STANDARD. Dzięki temu dowiesz się jaka jest Twoja historia kredytowa, jak widzą Cię banki, na jakie kredyty masz szansę. Polecam, naprawdę ciekawa rzecz.

Skomentuj wypowiedź

Komentarze do wypowiedzi:

Niedziela 26 lipiec 2015 16:02 | Gość

bik można sprawdzić za darmo na stronie biku

Środa 12 grudzień 2012 11:37Zgłoś nadużycie
Karol
Karol
Bartoszyce
Temat postu: Jak sprawdzić czy jestem w BIK?

Sam kilka miesięcy temu zamówiłem dla siebie raport PLUS, który jest dostępny na stronie Biura Informacji Kredytowej. Wniosek wydrukowałem, podpisałem i oddałem do biura. System działa od 7 aż do 22, więc raport można dostać można by rzec niemal przez całą dobę, a co ciekawe - także w niedzielę w godz. 7-21. Polecam ten raport.

Skomentuj wypowiedź

Komentarze do wypowiedzi:

Poniedziałek 18 luty 2013 16:50 | Gość

a ten raport plus z bik to co daje? tylko to że mamy go od ręki? czy jakieś bardziej szczegółowe informacje zawiera?

Poniedziałek 18 luty 2013 20:25Zgłoś nadużycie
Florian
Florian
Krosno
Temat postu: Jak sprawdzić czy jestem w BIK?

Także raport z Biura Informacji Kredytowej można dostać za pośrednictwem stron transakcyjnych w internetowych bankach jak Inteligo, Multibank i jeszcze chyba jest kilka takich banków. Taka sama jest odpłatność, a wszystko można załatwić za pośrednictwem internetu.

Skomentuj wypowiedź

Sobota 1 czerwiec 2013 7:42Zgłoś nadużycie
Michał
Michał
Rybnik
Temat postu: Jak sprawdzić czy jestem w BIK?

Od zeszłego tygodnia można zarejestrować się na stronie BIKu, wysłać im skan/zdjęcie dowodu osobistego + zrobić przelew autoryzacyjny na 1 zł i można do woli pobierać raporty.

Darmowy raport można dostać chyba jeden na pół roku, są też opcje płatne.

Parę dni temu skorzystałem i działa to bardzo sprawnie. Aktywacja konta w serwisie trwała raptem jeden dzień roboczy (trzeba czekać aż przelew do nich dojdzie). Teraz mogę zalogować się do panelu i wygenerować raport BIK nawet po angielsku, który od ręki ściągam sobie w pliku PDF (mogę go w razie potrzeby wydrukować).

Wygodniej już się chyba nie da. ;)

Skomentuj wypowiedź

Komentarze do wypowiedzi:

Niedziela 7 lipiec 2013 20:37 | Gość

wygodniej by było jakby bik nie było

Środa 10 lipiec 2013 13:41 | Gość

zależy dla kogo

Niedziela 8 listopad 2015 19:36 | Gość

ta i sami oszuści wyłudzający pożyczki

Czwartek 11 lipiec 2013 21:03Zgłoś nadużycie
Henryk
Henryk
Bielawa
Temat postu: Jak sprawdzić czy jestem w BIK?

Jeśli ktoś mieszka w Warszawie to może także przejść się pieszo do siedziby i złożyć tam wniosek o raport osobiście, wtedy powinien on zostać wydany w zasadzie od ręki, od razu. Jednak tak jak pisał poprzednik, mozliwość darmowego raportu występuje tylko raz na pół roku, w innym wypadku należy zapłacić, opłata za najprostszy raport PLUS wynosi 30 zł.

Skomentuj wypowiedź

Reklama

Podobne wątki

Tytuł wątkuOstatnia wiadomość

Biuro Informacji Kredytowej

napisany przez: Jerzy; Poniedziałek 4 marzec 2013 17:39

Bezpłatny raport z BIK

napisany przez: Janka; Piątek 8 luty 2013 22:15