MaxiPozyczka

Firma windykacyjna a komornik

Niedziela 31 marzec 2013 23:58Zgłoś nadużycie
Marta
Marta
Opole
Temat postu: Firma windykacyjna a komornik

Witam, jeżeli był już taki temat to przepraszam. Mam pytanie dotyczące ściągania należności, a w zasadzie co do organów to robiących... Czy sa jakieś uwarunkowania, kiedy po długi przychodzi komornik, a kiedy firma windykacyjna? Czym się one różnią, kogo należy się bardziej 'bać'? Przyznam, że gubię się trochę w tym temacie, a poniekąd mnie dotyczy...

Poniedziałek 1 kwiecień 2013 9:27Zgłoś nadużycie
Sergiusz
Sergiusz
Piekary Śląskie
Temat postu: Firma windykacyjna a komornik

Windykatorzy mają uprawnienia ściągnięcia długu na rzecz wierzycieli, a natomiast komornik zrobi to za wszelką cenę działając na podstawie wyroku sądu. Najpierw jest windykator, który jeszcze dodatkowo obciąży cię za wizyty oraz monity, które ci prześle, abyś zapłacił zaległe raty kredytowe. Komornik w takim przypadku będzie szukał sposobu i majątku, który pójdzie na poczet spłaty twoich długów. Może zarekwirować wartościowe rzeczy w domu, zająć wynagrodzenia, konta bankowe.

Skomentuj wypowiedź

Reklama
Wtorek 2 kwiecień 2013 9:02Zgłoś nadużycie
Irek
Irek
Tarnobrzeg
Temat postu: Firma windykacyjna a komornik

Sprawa wygląda tak...

Windykator z prywatnej firmy windykacyjnej to osoba, która ze zlecenia np. banku dochodzi w każdy możliwy (legalnie) sposób do tego, by dłużnik spłacił swój dług. Windykator wysyła monity listowne, SMSowe, dzwoni, nachodzi w domu itp. Jeśli natomiast np. po miesiącu to nie pomaga, to w grę wchodzi komornik. Jest to osoba, która ma stosowne uprawnienia (oficjalny tytuł urzędniczy, wpis na listę komorniczą itd.). Takowa osoba dostaje wyrok sądowy o ściągalności długu (to praktycznie formalność) i szuka pieniędzy gdzie się da. Od tego co zajmie pobiera opłaty. Dodatkowo dolicza swoje koszty - dojazdy, korespondencja polecona itd.

Dlatego dużo lepiej dogadać się np. z bankiem, niż spotkać się z komornikiem - bo wtedy zamiast oddać np. 10 000 zł, oddasz nawet kilka razy tyle. :)

Skomentuj wypowiedź

Wtorek 2 kwiecień 2013 19:10Zgłoś nadużycie
Paweł
Paweł
Legionowo
Temat postu: Firma windykacyjna a komornik

Bardziej bałbym się już komornika, bo wtedy mając wyrok sądowy może praktycznie wszystko pozbawiając cię majątku, który posiadasz. I zapłacisz za taką usługę więcej niż twoje długi ściągnie ci firma windykacyjna. Dlatego też warto dojść do porozumienia z firmą windykacyjną w sprawie spłaty swoich zobowiązań, z którymi zalegamy naszym wierzycielom.

Skomentuj wypowiedź

Wtorek 2 kwiecień 2013 22:46Zgłoś nadużycie
Marta
Marta
Opole
Temat postu: Firma windykacyjna a komornik

Wielkie dzięki za odpowiedzi. Czyli widzę, że na dobrą sprawę windykator może mnie tylko nastraszyć, a tak właściwie to nic mi nie zrobi i dopiero kiedy wkroczy komornik, to będę musiała się zacząć martwić. Jeżeli sie mylę to mnie poprawcie. Jeszcze raz dziękuję za informacje :)

Pozdrawiam

Skomentuj wypowiedź

Reklama