MaxiPozyczka

Czy za długi komornicze można iść do wiezienia?

Niedziela 3 marzec 2013 20:26Zgłoś nadużycie
Franek
Franek
Gniezno
Temat postu: Czy za długi komornicze można iść do wiezienia?

Ostatnio w mediach głośna była sprawa kobiety, którą aresztowano w nocy i zabrano z domu jej dzieci do rodziny zastępczej- powodem były nie zapłacone podatki. Czy za długi komornicze też można iść do więzienia? Kto o tym decyduje?

Poniedziałek 4 marzec 2013 20:51Zgłoś nadużycie
Kuba
Kuba
Zgierz
Temat postu: Czy za długi komornicze można iść do wiezienia?

To chyba w przypadku gdy taki komornik jest nadgorliwy i zdeterminować, żeby kogoś zamknąć za długi. Przeważnie ludzie mają pracę, a jak nie moze zająć nawet części wynagrodzenia z takiej pracy, to w pewnym momencie po prostu długi umarza ze względu maęj ściągalności, a nie wsadza ludzi do więzienia.

Skomentuj wypowiedź

Reklama
Wtorek 5 marzec 2013 22:50Zgłoś nadużycie
Iwona
Iwona
Sosnowiec
Temat postu: Czy za długi komornicze można iść do wiezienia?

Za długi można iści do więzienia. Nie jest mało takich przypadków. Komornika można mieć np. za niepłacenie alimentów i wtedy można siedzieć. Znam takiego gościa, ten muł jeszcze się tym chwali. Są ludzie i taborety niestety.

Skomentuj wypowiedź

Czwartek 7 marzec 2013 15:04Zgłoś nadużycie
Mecenas
Mecenas
Olkusz
Temat postu: Czy za długi komornicze można iść do wiezienia?

Powiem najprościej jak tylko potrafię w Polsce za długi (NAWET TE KOMORNICZE)nie można iść do więzienia - chyba, że przy okazji popełniło się jakieś przestępstwo, np. wyłudzenie.

Skomentuj wypowiedź

Komentarze do wypowiedzi:

Sobota 13 lipiec 2013 16:53 | miśka | xxxxx

A jeśli się ma długi wobec US i wyrok rok w zawieszeniu na 2 lata. Prowadziłam firmę, w której jako prezes odpowiadałam za wszystko. Mieliśmy kilka kontroli skarbowych, które zakończyły się pozytywnie, aż nagle kolejna kontrola wykazała jednak nieprawidłowości związane ze zwrotem vat TAX free. Czyli jakby jedna kontrola zaprzeczyła poprzednim. Sąd stwierdził, że VAT był niezgodnie z prawem zwrócony dla firmy, przez kilka lat działalności była to kwota ok 1 mln zł. Sąd orzekł wyrok 1 roku w zawieszeniu na dwa lata oraz kilkadziesiąt tysięcy grzywny. Ok połowę grzywny udało mi się spłacić, komornik zajął moje konta bankowe, akcje, działkę ale nic więcej nie posiadam. W tej chwili udało mi sie znaleźć pracę ale otrzymuje najniższą krajową, która ledwo starcza na przeżycie. Nie jestem w stanie kiedykolwiek spłacić długu wartości ok 1 mln zł, od którego ciągle rosną odsetki. Czy jeśli nie będę go spłacać, bo nie mam z czego to czy mogę iść za to do więzienia? Czy jeśli w terminie określonym przez sąd nie uda mi się spłacić do końca wysokości grzywny to mogę iść do więzienia? Czy jeśli przez zawarciem związku małżeńskiego podpisze intercyzę, a potem urodzę dzieci, to czy mój dług przejdzie na moje dzieci? Bardzo proszę o pomoc

Środa 21 sierpień 2013 18:32 | Monika

w takim razie alimenciarze mają raj w naszym kraju

Reklama