MaxiPozyczka

Czy jeśli oboje z mężem ubezpieczymy się od utraty pracy, to bank będzie spłacał za nas raty?

Czy jeśli oboje z mężem ubezpieczymy się od utraty pracy, to jeśli zdarzy się tak, że oboje ją stracimy, bank będzie spłacał za nas raty?

Ekspert

Odpowiedź Eksperta:

Takie ubezpieczenia nie są obowiązkowe, ale mogą być przydatne. Warto jednak dokładnie przeczytać warunki polisy, ponieważ każdy ubezpieczyciel ma swoje wymagania oraz zasady działania w takiej sytuacji. Przede wszystkim mogą z niego skorzystać osoby, które są zatrudnione na umowę o pracę. Faktycznie ubezpieczyciel w wypadku utraty pracy zaczyna spłacać raty, ale dopiero po 30 dniach od daty zwolnienia z pracy. Zatem jeśli spłata raty wypada w ciągu tych 30 dni to trzeba ją spłacić samodzielnie na przykład z oszczędności. Ubezpieczyciel kończy spłatę rat za nas w momencie, gdy podejmiemy pracę. Zwykle jednak ochrona ubezpieczenia opiewa na 12 miesięcy, więc w ciągu roku musimy znaleźć inną pracę i zacząć spłacać raty kredytu samodzielnie.

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się, a nie będziesz musiał/a za każdym razem, gdy chcesz coś dodać przepisywać kodu z obrazka. Jeżeli nie masz jeszcze konta w MaxiPozyczka zarejestruj się.
  2. Przeładuj

Najnowsze porady

Najnowsze opinie klientów