MaxiPozyczka
Wszystko o pożyczkach prywatnych

Wszystko o pożyczkach prywatnych

Tak naprawdę pożyczki prywatne to wszystkie pożyczki udzielane przez inne podmioty niż banki. Obojętnie czy dostaniemy pożyczkę od znajomych, czy złożymy wniosek do parabanku czy nawet znajdziemy inwestora. Wszystkie te pożyczki są takie same z definicji. Ale pożyczkami prywatnymi najczęściej określa się te pożyczki, gdzie pieniądze dostaje się od innej osoby prywatnej. Ten model pożyczek jest niezwykle popularny wśród osób, które chcą pożyczyć dużo, albo mają nieregularne dochody i nie dysponują żadnym zaświadczeniem oprócz słownego zapewniania.


Kim jest prywatny inwestor?

Może to być osoba, którą znamy, a który pożyczy nam pieniądze, bo wie, że z następnej wypłaty je oddamy. Jeżeli jest to kwota mniejsza niż 500 złotych nie trzeba nawet spisywać umowy pożyczki na papierze. Ale jeżeli ktoś potrzebuje pożyczyć dużą sumę pieniędzy lub nie chce pożyczać od znajomych czy rodziny trzeba znaleźć inwestora z zewnątrz. Czyli osobę, która trudni się udzielaniem pożyczek na co dzień. W takim wypadku zawsze podpisuje się umowę cywilno-prawną, która określa wszystkie szczegóły w tym jaka kwota jest pożyczana, jaka ma być oddana oraz kiedy następuje ostateczny termin spłaty pożyczki.

Inwestora chętnego do udzielenia pożyczki prywatnej można znaleźć nawet przeglądając lokalne ogłoszenia. Jednak o wiele lepiej jest skorzystać z jednego z portalu pośredniczących w udzielaniu takich pożyczek. Na takim portalu mogą zarejestrować się inwestorzy oraz osoby chcące pożyczyć pieniądze. Każda osoba jest sprawdzana pod kątem wiarygodności, więc nie ma obaw, że trafi się na oszusta. Inwestor może wystawić swoją aukcję, a pożyczkobiorca swoją. Kto odpowie z najlepszymi warunkami ten wygrywa i transakcja dochodzi do skutku.

Na to musisz zwrócić uwagę

Nie ma ofert idealnych. Pożyczki prywatne charakteryzują się tym, że są droższe od ofert parabanków, a i tutaj mogą być sprawdzone bazy dłużników i zweryfikowany dochód. Oprocentowanie takich pożyczek może nawet sięgnąć 50%. Zawsze trzeba też podpisać umowę, nawet jeśli kwota pożyczki jest niższa niż 500 złotych i nie jest to według prawa obligatoryjne. Umowę podpisuje się dla własnego bezpieczeństwa, ale zanim to zrobimy trzeba ją przeczytać i sprawdzić czy jej treść zgadza się z wcześniejszymi ustaleniami z inwestorem. Ogromnym plusem jest wybór wśród setek ofert pożyczek. Nie trzeba też wychodzić z domu, ponieważ wszystkie formalności można załatwić przez Internet.

Forum - Opinie

Poniedziałek 4 wrzesień 2017 1:46 Gość

pożyczka w parabanku to pożyczka prywatna? no chyba jednak nie, parabank to firma a nie osoba prywatna

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się, a nie będziesz musiał/a za każdym razem, gdy chcesz coś dodać przepisywać kodu z obrazka. Jeżeli nie masz jeszcze konta w MaxiPozyczka zarejestruj się.
  2. Przeładuj

Najnowsze porady

Najnowsze opinie klientów