MaxiPozyczka
Ubezpieczenia podróżne - niezbędne informacje przed sezonem letnim

Ubezpieczenia podróżne - niezbędne informacje przed sezonem letnim

Przed rozpoczęciem sezonu wakacyjnego, gdy wiele ludzi decyduje się na wyjazdy oraz urlopy, dobrze jest zastanowić się nad swoim bezpieczeństwem w podróży. Ubezpieczenia podróżne mogą obejmować wiele różnych aspektów, dlatego powinno się poświęcić chwilę na przeanalizowanie poszczególnych wariantów. Podpowiadamy, jakie ubezpieczenie dobrać do typu wyjazdu oraz na co zwrócić uwagę podczas przeglądania ofert.

Jakie ubezpieczenia podróżne oferuje polski rynek?

Wybór ubezpieczenia będzie zależeć w dużej mierze od tego, co właściwie chcielibyśmy ochronić. Oto lista najbardziej popularnych ubezpieczeń w Polsce, które cieszą się zainteresowaniem w trakcie sezonu letniego i nie tylko.

  • Ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą – jest to bez wątpienia najważniejsze i najbardziej podstawowe ubezpieczenie turystyczne. Obejmuje ryzyko kosztów leczenia przy nagłym zachorowaniu lub wypadku za granicą naszego kraju. Zwykle ubezpieczenie pokrywa całkowity koszt leczenia za granicą, w tym także koszty poniesione w związku z konsultacjami z lekarzem, dodatkowe badania czy też opłaty za zabiegi. Ubezpieczyciel bierze na siebie również wydatki spowodowane dłuższym pobytem w szpitalu, jeżeli jest taka potrzeba. Całkowite sumy, na które można się ubezpieczyć, są bardzo różne. Mogą wahać się od 10 000 do 60 000 euro. Ważne jest, aby pamiętać, że przy wypłacie odszkodowania ubezpieczyciel wymagać będzie wszystkich dokumentów związanych z leczeniem za granicą.
  • Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków – jest to ubezpieczenie, które wypłaca określoną sumę, kiedy utracimy zdrowie lub życie z powodu nieszczęśliwego wypadku. Jego wysokość waha się od 5 000 zł do 20 000 zł, w zależności od powagi wypadku i jego konsekwencji. 
  • Ubezpieczenie bagażu podróżnego – jest to jedno z bardziej podstawowych ubezpieczeń podróżnych. Pieniądze otrzymamy w momencie, w którym nasz bagaż zostanie zniszczony lub skradziony podczas podróży. Odszkodowanie otrzymać można dopiero po przekazaniu policji odpowiednich dokumentów, potwierdzających kradzież lub zniszczenie mienia. 
  • Ubezpieczenie OC – ubezpieczyciel wypłaca pieniądze osobie trzeciej, której to my wyrządziliśmy szkodę. Sumy wahają się w zależności od stopnia wyrządzonej szkody. 
  • Ubezpieczenie sprzętu sportowego – jeżeli bierzemy w podróż sprzęt sportowy, ubezpieczenie uchroni nas przed kosztami jego utraty, zniszczenia oraz uszkodzenia. Mogą to być sprawy związane z transportem, przechowywaniem oraz użytkowaniem. 

Jak wybrać odpowiednie ubezpieczenie przed podróżą?

Ubezpieczenie powinniśmy dostosować do regionu, w który się udajemy. Świat jest dzielony zwykle na trzy strefy ubezpieczeń. Istnieje możliwość zakupu ubezpieczenia od jednej konkretnej opcji lub pełnego pakietu, chroniącego nas przed wieloma zdarzeniami. Zwykle bardziej opłacalny jest ten drugi wariant, który ma szersze zastosowanie. Składki ubezpieczeniowe są zazwyczaj adekwatne do udzielanej później ochrony ubezpieczeniowej.

www.ergo-ubezpieczeniapodrozy.pl

Forum - Opinie

Niedziela 2 maj 2021 9:54 Gość

Miłego dnia. Jesteśmy strukturą finansową, która zapewnia pożyczki (osobiste, samochodowe, nieruchomości itp.) Oraz finansowanie każdemu, kto chce ubiegać się o pożyczkę. Jesteśmy również w bliskim kontakcie z inwestorami wysokiego szczebla, którzy dysponują kapitałem niezbędnym do inwestowania w obiecujące projekty. Aby uzyskać więcej informacji na temat warunków, jakie należy spełnić, aby skorzystać z pożyczki w naszej strukturze, napisz do nas na nasz prywatny adres e-mail: (info.pomoc210@gmail.com)

Piątek 28 styczeń 2022 7:11 Gość

Pożyczki legalne i godne zaufania e-mail: (pierrette.alix210@gmail.com)Czy potrzebujesz pożyczki? Czy jesteś przedsiębiorcą? Jesteś w trudnej sytuacji finansowej lub potrzebujesz pieniędzy na założenie własnej firmy? czy płacić rachunki czy płacić za dom, samochód? Jeśli tak, skontaktuj się ze mną przez e-mail pod adresem e-mail: (pierrette.alix210@gmail.com) Dziękuję

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się, a nie będziesz musiał/a za każdym razem, gdy chcesz coś dodać przepisywać kodu z obrazka. Jeżeli nie masz jeszcze konta w MaxiPozyczka zarejestruj się.
  2. Przeładuj

Najnowsze porady

Pożyczka bez Baz

Cześć,To przesłanie skierowane jest do osób indywidualnych, do ubogich lub do wszystkich,...

pożyczka pozabankowa

Cześć,To przesłanie skierowane jest do osób indywidualnych, do ubogich lub do wszystkich,...

pożyczka pozabankowa

Cześć,To przesłanie skierowane jest do osób indywidualnych, do ubogich lub do wszystkich,...

Najnowsze opinie klientów