MaxiPozyczka

Porady ekspertów

Publikacje

Moja pierwsza pożyczka. Poradnik dla nowicjuszy.

Moja pierwsza pożyczka. Poradnik dla nowicjuszy.

W każdej dziedzinie kiedyś musi nastąpić ten pierwszy raz. Coraz więcej osób doświadcza go także w strefie finansowej, kiedy musi wziąć pierwszy raz pożyczkę. Może wydawać się to trudne dla osób, które do tej pory korzystały tylko z usług bankowych. Ale branie pożyczki gotówkowej w firmie pożyczkowej wbrew pozorom jest nawet łatwiejsze niż zaciągnięcie kredytu w banku.

Pożyczka na dowolny cel

Pożyczka na dowolny cel

Z roku na rok coraz więcej osób pożycza pieniądze w parabankach. Także banki nie mogą narzekać na brak klientów, którzy bardzo często przychodzą po coraz to nowe kredyty na spłatę poprzednich. Jednak nie każdy klient chce podać na co potrzebna jest mu pożyczka lub deklaruje inny cel niż faktyczny. Czy w banku to przejdzie? Niestety nie. Ale w firmach pożyczkowych pożyczki udzielane są przy mniejszej ilości formalności i pytań.

Darmowa pożyczka tylko w parabanku

Darmowa pożyczka tylko w parabanku

Kiedy widzimy oferty darmowych pożyczek możemy się zastanawiać czy to realne i czy naprawdę ktoś nam pożyczy pieniądze za darmo. Tak to prawda i można znaleźć mnóstwo takich ofert pożyczek pozabankowych. Ale nigdy nie znajdziemy takiego kredytu bankowego. Wynika to między innymi z różnic prawnych między tymi produktami finansowymi. Tak czy inaczej, jeśli chcemy pożyczyć pieniądze i oddać dokładnie tyle samo trzeba iść do parabanku.

Czy wiek pożyczkobiorcy ma znaczenie?

Czy wiek pożyczkobiorcy ma znaczenie?

Jednym z kryteriów decydujących o tym czy dostaniemy pożyczkę jest niestety wiek. Żadna osoba poniżej 18 roku życia nie dostanie pożyczki w firmie pożyczkowej czy w banku, ponieważ nie ma jeszcze dowodu osobistego, a co ważniejsze zdolności do czynności prawnych.

Czym się różni kredyt od pożyczki?

Czym się różni kredyt od pożyczki?

Zarówno kredyty bankowe jak i pożyczki prywatne są w Polsce bardzo popularne. Za dużo osób ma problemy finansowe, a zdecydowanie za mało posiada jakiekolwiek oszczędności, które w chwili przejściowych kłopotów by je poratowały. Dlatego też jedynym ratunkiem wydaje się być kredyt czy pożyczka. Ale zdecydowanie pożyczka nie jest tym samym co kredyt, chociaż tych słów używa się zamiennie.

Od czego zależy oprocentowanie kredytów gotówkowych?

Od czego zależy oprocentowanie kredytów gotówkowych?

Oprocentowanie kredytów gotówkowych to chyba najważniejszy czynnik, na który każdy konsument zwraca przeważnie uwagę. Nic w tym nienormalnego, skoro chce on poznać, ile procent pożyczonej sumy będzie musiał dodatkowo zapłacić bankowi za świadczenie owej usługi.