MaxiPozyczka

Porady ekspertów

Publikacje

Pożyczka pod zastaw samochodu

Pożyczka pod zastaw samochodu

Przy wysokich kwotach pożyczek nie zawsze wystarczy mieć zdolność kredytową. Czasem trzeba zagwarantować firmie pożyczkowej w inny sposób, że ma się środki, aby pożyczkę oddać na czas. Najczęstszą formą gwarancji jest zastaw. Można zastawić nieruchomość, samochód czy motocykl.

Wszystko o pożyczkach prywatnych

Wszystko o pożyczkach prywatnych

Tak naprawdę pożyczki prywatne to wszystkie pożyczki udzielane przez inne podmioty niż banki. Obojętnie czy dostaniemy pożyczkę od znajomych, czy złożymy wniosek do parabanku czy nawet znajdziemy inwestora. Wszystkie te pożyczki są takie same z definicji.

Gdzie nie pożyczać pieniędzy, czyli na co uważać?

Gdzie nie pożyczać pieniędzy, czyli na co uważać?

Pożyczki pozabankowe są bardzo popularne, ale jak z każdą umową trzeba wiedzieć co się podpisuje oraz na co należy szczególnie uważać. Nie tylko łatwość dostania pożyczki powinna być przesłanką do składania wniosku, ale też jasność zasad jej udzielenia oraz prosta konstrukcja umowy, którą po prostu można zrozumieć.

Kredyt konsolidacyjny - ratunek dla zadłużonych

Kredyt konsolidacyjny - ratunek dla zadłużonych

Każda osoba biorąca kiedykolwiek kredyt lub pożyczkę na pewno natknęła się też na kredyty konsolidacyjne, które mają pomóc osobom zadłużonym w spłaceniu zadłużenia zaciągniętego w bankach. Jednak nie jest to ratunek dla wszystkich, a tylko dla tych osób, które w porę sobie uświadomią, że mogą mieć problem z dalszą spłatą swoich rat w terminie i nie chcą, by zapukał do nich komornik.

Pożyczka hipoteczna - to warto wiedzieć

Pożyczka hipoteczna - to warto wiedzieć

Wciąż dużo osób myśli, że produkty finansowe takie jak pożyczka hipoteczna i kredyt hipoteczny są tym samym. Zdecydowanie nie są, chociaż słowa kredyt i pożyczka bardzo często używane są zamiennie, co może wprowadzać w błąd. Wybór między tymi dwoma produktami finansowymi zależy przede wszystkim od celu na jaki są nam potrzebne pożyczone pieniądze: czy jest to cel konsumpcyjny czy też zakup nieruchomości.

Czy osoba o statusie bezrobotnego może ubiegać się o pożyczkę?

Czy osoba o statusie bezrobotnego może ubiegać się o pożyczkę?

Osoby, które tracą nagle pracę zwykle rejestrują się w odpowiednim dla siebie Urzędzie Pracy i szukają kolejnej posady. W między czasie otrzymują zasiłek lub utrzymują się z odprawy i oszczędności. Ale co zrobić, jeśli przydarzy się nagły i duży wydatek, którego ani zasiłek ani oszczędności nie pokryją? Pierwsza myśl to zwykle konieczność pożyczenia pieniędzy na ten cel. Jednak czy bezrobotna osoba gdziekolwiek taką pożyczkę dostanie?