MaxiPozyczka

Porady ekspertów

Publikacje

Pożyczka lub kredyt dla osoby samozatrudnionej

Pożyczka lub kredyt dla osoby samozatrudnionej

Każda osoba, która wystartowała z własną firmą może mieć problemy finansowe. Zanim firma zacznie przynosić realne zyski wystarczające na pokrycie ZUS, US i wydatki na wypłatę pensji dla siebie może minąć nawet kilka miesięcy. Może się zdarzyć, że w tym czasie w domowym budżecie zabraknie pieniędzy na podstawowe rzeczy albo nawet potrzebna będzie jakaś pilna naprawa czy zakup, na który nie będzie pieniędzy, bo wszystkie wolne środki zostały zainwestowane w firmę. I co wtedy?

Kredyty dla emerytów

Kredyty dla emerytów

Wydawać by się mogło, że emeryci dla banków to łakomy kąsek, ponieważ mają stały dochód oraz ze względu na wiek powinni być nauczeni jak dobrze rozporządzać swoimi środkami materialnymi oraz jak ważne jest regulowanie zobowiązań w terminie. Ale wiele banków odmawia emerytom ze względu na wiek i ryzyko nagłego zachorowania czy nawet śmierci, co doprowadzi do tego, że kredyt pozostanie niespłacony.

Co jest tańsze „darmowa pożyczka” czy kredyt w banku?

Co jest tańsze „darmowa pożyczka” czy kredyt w banku?

Wiele osób widząc promocję na darmowe pożyczki myśli, że są one najtańsze. Jednak kredyty bankowe wcale nie muszą być drogie i też można znaleźć wiele promocyjnych ofert. Zawsze warto więc porównać sobie pożyczki oferowane przez parabanki z kredytami bankowymi przed podjęciem decyzji, gdzie pożyczymy pieniądze.

Czy rolnik może dostać pożyczkę w banku na dochody z działalności rolniczej?

Czy rolnik może dostać pożyczkę w banku na dochody z działalności rolniczej?

W Polsce jest bardzo dużo osób, które prowadzą działalność rolną. Niestety to ile w danym roku zarobi rolnik w głównej mierze zależy od pogody. Jeśli będzie zła lub nastąpi jakaś katastrofa pogodowa niestety jego dochody będą niskie, a więc będzie musiał pożyczyć pieniądze na zakup sadzonek czy ziaren do posiania na kolejny sezon. Dochodzi też budżet domowy, który w takiej sytuacji niewątpliwie też będzie niski, a żeby kupić nową pralkę czy zrobić remont potrzebny będzie kredyt. Ale czy banki komercyjne udzielają kredytów rolnikom?

Kredyt w banku dla osób pracujących na umowy „śmieciowe”

Kredyt w banku dla osób pracujących na umowy „śmieciowe”

Wbrew pozorom wiele banków oferuje osobom zatrudnionym w oparciu o umowę zlecenie kredyty. Najłatwiej będzie dostać kredyt ratalny, kartę kredytową czy kredyt gotówkowy. Ale ponieważ takie źródło utrzymania jest bardzo popularne niewykluczone, że i liczba udzielanych kredytów hipotecznych w oparciu o takie dochody się zwiększy.

Jak banki weryfikują klientów?

Jak banki weryfikują klientów?

Na pozór wiadomo, że żeby dostać kredyt w banku trzeba mieć zdolność kredytową, legalny dochód i dobrą historię kredytową. Ale jak właściwie w banku sprawdzają te wszystkie informacje? Czy można jakoś oszukać system i na przykład zwiększyć zdolność kredytową?