MaxiPozyczka

Porady ekspertów

Publikacje

Ubezpieczenie kredytu - na co zwrócić uwagę?

Ubezpieczenie kredytu - na co zwrócić uwagę?

Banki zawsze chcą zabezpieczyć spłatę kredytu. Dla jednych kredytów wystarczy mieć zdolność kredytową oraz wiarygodność potwierdzoną historią kredytową zapisaną w Biurze Informacji Kredytowej w innych potrzebne jest dodatkowe zabezpieczenie. A jeszcze inne proponują ubezpieczenie kredytu.

Dlaczego banki odmawiają kredytów hipotecznych?

Dlaczego banki odmawiają kredytów hipotecznych?

Mimo, że praktycznie każdy bank oferuje kredyty hipoteczne to wciąż wiele osób dostaje odmowę otrzymania takiego kredytu. Jednak obecna ustawa kredytowa z dnia 22 lipca 2017 wprowadziła bankom obowiązek udzielenia decyzji kredytowej w ciągu 21 dni, a decyzja odmowna musi być uzasadniona.

Konsolidacja kredytu hipotecznego

Konsolidacja kredytu hipotecznego

Kredyty konsolidacyjne są coraz popularniejsze, ponieważ coraz więcej osób ma problemy finansowe, a konsolidacja daje przede wszystkim zebranie wszystkich długów w jedną – niższą ratę, która jest łatwiejsza do spłaty, a więc łatwiej jest ją spłacić i nie popada się w jeszcze większe problemy.

Na czym polegają wakacje kredytowe?

Na czym polegają wakacje kredytowe?

Obecnie prawie w każdym banku przy ofercie kredytowej występuje też opcja wzięcia wakacji kredytowych. Najczęściej pojawia się ona przy kredytach hipotecznych, które są zobowiązaniem długoterminowym. Ale i przy kredytach gotówkowych także można czasowo zawiesić spłatę rat. Jak to działa w praktyce?

Co znajduje się w raporcie BIK?

Co znajduje się w raporcie BIK?

Za każdym razem kiedy składa się wniosek kredytowy sprawdzany jest BIK. Przez dane zawarte w tym raporcie banki sprawdzają czy klient jest wiarygodny, rzetelnie spłaca swoje zobowiązania oraz czy cieszy się zaufaniem innych banków lub firm pożyczkowych. Wbrew pozorom Biuro Informacji Kredytowej nie zbiera tylko informacji z banków, ale też współpracuje z nim coraz więcej parabanków.

Czy pożyczki pod zastaw są bezpieczne?

Czy pożyczki pod zastaw są bezpieczne?

Pożyczki pod zastaw najczęściej oferują firmy pozabankowe, ale i w banku można dostać na przykład pożyczkę hipoteczną, która jest rodzajem pożyczki pod zastaw. Także kredyt samochodowy można rozważać jako kredyt pod zastaw kupowanego na raty samochodu. Jednak pożyczki pod zastaw to produkty typowe dla parabanków. Najczęściej zastaw ustanawia się na samochodzie albo nieruchomości.