MaxiPozyczka
Pożyczki społecznościowe - dla kogo? Co warto wiedzieć o pożyczkach społecznościowych?

Pożyczki społecznościowe - dla kogo? Co warto wiedzieć o pożyczkach społecznościowych?

Jeśli interesujesz się rynkiem pożyczkowym, być może Twoją uwagę zwrócił termin „pożyczki społecznościowe”. To coraz bardziej popularna na Zachodzie forma pożyczania pieniędzy, która ostatnimi czasy święci tryumfy również w Polsce.

Co to są pożyczki społecznościowe?

Pożyczki społecznościowe to takie, w której stroną udzielającą pożyczki jest anonimowa osoba prywatna. Podobnie jak wierzyciel, który nie ujawnia przed udzielającym pożyczki swoich danych. Aby jednak taka transakcja miała szansę się odbyć, potrzebne jest pośrednictwo firmy pożyczkowej. Warto tutaj zaznaczyć, że nie jest to transakcja wiążąca się bezpośrednio z firmą pożyczkową, a umowa zawiązywana jest między pożyczającym a pożyczkobiorcą. Jednak wszelkie szczegóły pożyczki ustala się zazwyczaj na stronach internetowych, które takie pośrednictwo zapewniają. Konkretniej sposób brania takiej pożyczki, oraz ogólnie pożyczki społecznościowe wyjaśnia blog TwojaPozyczka24h.pl.

Pożyczającym może być każda osoba prywatna. Takie pożyczki mogą być bardzo korzystne, ponieważ obydwu stronom pozwalają na bardzo elastyczne wybranie warunków umowy.

Dla kogo pożyczki społecznościowe?

Pożyczki społecznościowe to dobry sposób na elastyczny wybór konkretnego wariantu, który najbardziej nas interesuje. O ile instytucje pożyczkowe oferują najczęściej sztywne ramy czy oprocentowanie, o tyle w przypadku tej formy pożyczki możesz wybierać zarówno w kwotach, jak i oprocentowaniu i ratach. Są to więc pożyczki skrojone indywidualnie, na potrzeby konkretnej osoby.

Pożyczki społecznościowe oferowane są na bardzo luźnych zasadach. O ile w przypadku firmy pożyczkowej, historia kredytowa, zadłużenia i inne elementy mogą mieć wpływ na to, czy pożyczka w ogóle będzie przyznana, o tyle w przypadku pożyczki społecznościowej nawet osoba z „negatywną” przeszłością nie powinna mieć problemu z jej uzyskaniem. Należy jednak wziąć pod uwagę, że w przypadku zadłużenia, można uzyskać nieco gorsze warunki pożyczki.

Jak dobrze wybrać pożyczkę społecznościową?

Jak łatwo można się domyślić, pożyczki społecznościowe oprócz wielu plusów mają także minusy, a głównym z nich jest przede wszystkim ryzyko. Tego typu pożyczki są dużo mniej bezpieczne dla obydwu stron, zwłaszcza, że osoby, które związują między sobą umowę pozostają anonimowe. Czy więc pożyczka społecznościowa jest legalna? Jak najbardziej, warunkiem jest jednak pośrednictwo firmy pożyczkowej, która jest choćby minimalnym gwarantem bezpieczeństwa.

Przed przystąpieniem zarówno do wzięcia, jak i udzielenia pożyczki społecznościowej, warto poczytać wszystkie opinie, które mogą wskazać, czy dana firma pośrednicząca jest wiarygodna. Jeśli tak jest, będziesz czuć się dużo bezpieczniej i mieć pewność, że zawsze masz do kogo się odwołać w razie wystąpienia potencjalnych problemów.

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się, a nie będziesz musiał/a za każdym razem, gdy chcesz coś dodać przepisywać kodu z obrazka. Jeżeli nie masz jeszcze konta w MaxiPozyczka zarejestruj się.
  2. Przeładuj

Najnowsze porady

szukam pożyczki

Poszukuję pożyczki prywatnej do 8000zł proszę o kontakt ada0669@wp.pl

pożyczka niebankowa

Pożyczką osobistą możesz sfinansować swój ślub, wakacje. Przynieś brakujące środki na...

Najnowsze opinie klientów