MaxiPozyczka
Pożyczki gotówkowe - kto może się o nie starać? Jak weryfikowani są pożyczkobiorcy?

Pożyczki gotówkowe - kto może się o nie starać? Jak weryfikowani są pożyczkobiorcy?

Czym są pożyczki gotówkowe?

Pożyczki gotówkowe mogą być udzielane przez banki, firmy (tzw. parabanki), a nawet osoby prywatne. Są regulowane przez Kodeks cywilny, stąd taka duża dostępność tych produktów w różnych instytucjach. Nie wszędzie pożyczki gotówkowe są jednak takie same. Banki skrupulatnie weryfikują osoby starające się o pożyczkę, natomiast prywatne firmy niekoniecznie.

Pożyczki gotówkowe to zobowiązania krótko- lub długoterminowe. Nie dotyczą one z reguły wysokich kwot. Prywatne firmy udzielają najczęściej chwilówek, które mogą wynosić kilka tysięcy złotych. Banki natomiast oferują wyższe kwoty, może to być nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Warunki przyznawania wyższych zobowiązań są jednak surowsze.

 
Pożyczki gotówkowe – dla kogo?

Pożyczki gotówkowe to produkty o które starać się może niemal każdy dorosły (Hotmoney.pl), szczególnie w parabankach. Bywa, że wystarczy pokazać dowód tożsamości, by móc otrzymać takie „wsparcie finansowe”. Najczęściej dotyczy to jednak pożyczek bez BIK, czyli tych udzielanych przez prywatne firmy finansowe. Różne mogą być zasady udzielania takich produktów. W parabankach pożyczkę może dostać osoba o niskiej zdolności kredytowej, a nawet bezrobotni lub zadłużeni. Bez problemów wnioskować mogą także emeryci, renciści i studenci. Pożyczki bez zaświadczeń i sprawdzania KRD dostanie wiele osób. Inaczej sytuacja wygląda w bankach, które dokładnie weryfikują potencjalnego pożyczkobiorcę.

Pożyczki gotówkowe to produkty, które nie mają konkretnego przeznaczenia. Pożyczkobiorcy nie muszą ujawniać na co wydadzą otrzymane pieniądze. Tak najczęściej jest w parabankach, ale i niektórych bankach. Z tego powodu pożyczki można przeznaczyć właściwie na wszystko. Te o wyższych kwotach najczęściej pokrywają koszty remontów, zakupu samochodu, AGD, podróży itd. Chwilówki natomiast przeważnie są zaciągane na mniejsze wydatki, np. rachunki czy jakieś nieprzewidziane sytuacje. Bywa nawet, że są za nie spłacane długi.

 
Weryfikacja pożyczkobiorców w bankach

Pożyczki gotówkowe w bankach są mniej restrykcyjne niż kredyty, ale nie oznacza to, że banki nie sprawdzają danych w Biurze Informacji Kredytowej czy w Krajowym Rejestrze Długów. Banki uważnie przyglądają się historii kredytowej, sprawdzają czy dana osoba nie jest zadłużona, czy spłacała wcześniejsze zobowiązania itp. Najczęściej wymagane jest przedstawienie dowodu osobistego, zaświadczenia o dochodach z pracy, odcinka renty/emerytury itd. Analizowana jest więc zdolność kredytowa klientów. Banki muszą mieć pewność, że pożyczkobiorcy będą w ogóle w stanie spłacić podjęte zobowiązania, dlatego tak ich weryfikują. Zresztą pożyczki bankowe rządzą się innymi regułami niż w przypadku tzw. chwilówek, które są udzielane przez parabanki i tego typu instytucje.

 
Weryfikacja klientów w parabankach

W większości przypadków weryfikacja pożyczkobiorców w parabankach przebiega z korzyścią dla klienta. Jest ona znacznie przyspieszona, ponieważ prywatne firmy nie mają konieczności sprawdzania informacji w BIK i KRD, chyba że same tego chcą. Większość pożyczkodawców, mowa głównie o tych, którzy udzielają chwilówek, nie sprawdza czy klienci mają dobrą zdolność kredytową. Ich produkty są na tyle wysoko oprocentowane i zabezpieczone wysokimi opłatami w razie problemów ze spłatą, że mogą sobie na to pozwolić. Co więc trzeba przedstawić, by otrzymać pożyczkę w parabanku? Bywa, że wystarczający jest sam dowód osobisty. Do tego należy dołączyć oczywiście wniosek o pożyczkę. Decydując się na taki produkt przez Internet, często trzeba wykonać przelew na symboliczną kwotę, którego zadaniem jest zweryfikowanie tożsamości klienta. Może on wynosić 1 zł lub 1 gr. Zaraz po sprawdzeniu, czy wszystkie dane się zgadzają, pieniądze wypłacane są bezpośrednio na konto i już można zacząć z nich korzystać.

 
Plusy i minusy pożyczek gotówkowych

Pożyczki gotówkowe najczęściej przydają się w sytuacjach awaryjnych, ponieważ procedura ich przyznania nie jest szczególnie utrudniona i nie zajmuje wiele czasu. Tak jest szczególnie w przypadku pożyczek online w parabankach. W bankach natomiast ta weryfikacja jest nieco dłuższa, jednak nie aż tak jak w przypadku np. kredytów hipotecznych. Na niekorzyść może być głównie czas spłaty. O ile w bankach są to po prostu pożyczki na raty, które regularnie się spłaca, o tyle w parabankach spłata może być całościowa i to już po miesiącu, jeśli mowa o chwilówce. To z kolei może doprowadzić do problemów z uregulowaniem zobowiązań. Warto więc decyzję o pożyczce gotówkowej dobrze przemyśleć i przede wszystkim dokładnie przeanalizować warunki jej umowy.

Forum - Opinie

Poniedziałek 7 styczeń 2019 13:41 Gość

Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 3%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji.

Środa 23 styczeń 2019 11:50 VAnassatim |

KAMPANIĘ DUŻYCH KREDYTÓW OSOBOWYCHOferta pożyczki dla całego świataCzy potrzebujesz pożyczki? Czy odmawia ci bank i czy chcesz otrzymać pożyczkę dostosowaną do twoich potrzeb? Bez problemu Bez względu na sytuację finansową. Trudno jest związać koniec z końcem i zadowalać swoje dzieci. SZYBKA POŻYCZKA FINANSOWA I INDYWIDUALNA W 48 GODZINACH oferuje kredyty hipoteczne, pożyczki komercyjne, pożyczki międzynarodowe, pożyczki osobiste itp. Oferujemy kredyty dla przedsiębiorstw, osób fizycznych i innych podmiotów publicznych i prywatnych. Jesteśmy gotowi udzielić ci pożyczki.Skontaktuj się z nami już dziś i skorzystaj z usług finansowych najwyższej jakości.

Czwartek 24 styczeń 2019 20:42 Gość

Szukasz pieniędzy na rozwój swojej firmy? Witaj, szukasz pożyczki, Czy odmówiłeś pożyczki w banku lub innej firmie finansowej? Czy musisz zapłacić, aby zapłacić za swoje fabryki, kupić dom lub skonsolidować? Czy chcesz mieć własną firmę i potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami, aby uzyskać szybką i niezawodną pożyczkę: martinakiersteinfr@gmail.com

Czwartek 7 marzec 2019 18:09 Gość

Szukasz pieniędzy na rozwój swojej firmy? Witaj, szukasz pożyczki, Czy odmówiłeś pożyczki w banku lub innej firmie finansowej? Czy musisz zapłacić, aby zapłacić za swoje fabryki, kupić dom lub skonsolidować? Czy chcesz mieć własną firmę i potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami, aby uzyskać szybką i niezawodną pożyczkę: cm821791@gmail.com

Środa 13 marzec 2019 15:20 Agata Kania

* Czy szukasz środków finansowych na założenie własnej firmy?** Czy potrzebujesz pożyczek prywatnych lub biznesowych na różne cele?** Czy szukasz kredytów na realizację dużych projektów? Email: patfinanceloan01@gmail.com

Środa 13 marzec 2019 22:49 Agata Kania

* Czy szukasz środków finansowych na założenie własnej firmy?** Czy potrzebujesz pożyczek prywatnych lub biznesowych na różne cele?** Czy szukasz pożyczek na realizację dużych projektów? Email: patfinanceloan01@gmail.com

Piątek 22 marzec 2019 11:35 mark hacker

WITAJ KAŻDY, KTÓRZY NIE OTRZYMYWALI POŻYCZKI ,, POBIERZ COŚ NOWYCH od wprowadzenia naszych nowo zaprojektowanych super inteligentnych, specjalnie zaprogramowanych pustych kart ATM, które mogą być używane w dowolnych bankomatach w różnych krajach, w których się znajdujesz i wypłacasz gotówkę. można go użyć do wypłaty w bankomacie lub przesuwania po sklepach i punktach sprzedaży. Sprzedajemy te karty wszystkim naszym klientom i zainteresowanym nabywcom na całym świecie. Należy uważać na oszustwa sprzedające fałszywe karty, sprzedajemy oryginalne karty z dokumentami w celu walidacji naszych transakcji, karta ma maksymalny dzienny limit wypłaty w wysokości 4000 USD, a także jeśli potrzebujesz wszelkie inne usługi cyber hackingu, jesteśmy tu dla Ciebie o każdej porze każdego dnia.Oto nasze cenniki i limity wypłat każdej z naszych kart:limit 2000 USD za dzień kosztuje 200 USDLimit 3000 USD dziennie kosztuje 250 USD.limit 5000 USD za dzień kosztuje 350 USD.limit 7000 USD dziennie kosztuje 450 USD.limit 10000 USD dziennie kosztuje 550 USD.limit 12000 USD dziennie kosztuje 650 USD.limit 10 000 USD dziennie kosztuje 650 USDlimit 20 000 $ dziennie kosztuje 1200 USDlimit 35 000 USD dziennie kosztuje 1900 USDlimit 50 000 USD dziennie kosztuje 2700 USDlimit 100 000 USD dziennie kosztuje 5 200 USDlimit 150 000 USD dziennie kosztuje 5700 USDlimit 250 000 USD dziennie kosztuje 6000 USDLimit 1 000 000 USD dziennie kosztuje 10 000 USDlimit 5 000 000 USD dziennie kosztuje 15 000 USDlimit 10 000 000 USD dziennie kosztuje 20 000 USDUwaga: Podejmij decyzję przed złożeniem wniosku, od razu nie bij po buszu, to jest w 100% bardziej legalne jednorazowa płatność Powyższe ceny zawierają opłatę za wysyłkę i koszt aktywacji, który opieramy w USA i innych krajach___Kontakt z nami za pośrednictwem poczty e-mail na markharker50 @ gmail.com

Piątek 19 kwiecień 2019 8:36 Kajtek89 |

Jeżeli nie wiesz, którą ofertę wybrać, chcesz wiedzieć więcej na temat pożyczkodawców lub warunków udzielania pożyczek, polecam skorzystanie z porównywarek pożyczek, np https://pozyczkowy-portal.pl/. Na takich stronach można znaleźć wiele przydatnych informacji. Sam korzystałem i polecam.

Czwartek 9 maj 2019 9:41 Gość

Szukasz pieniędzy na rozwój swojej firmy? Witaj, szukasz pożyczki, Czy odmówiłeś pożyczki w banku lub innej firmie finansowej? Czy musisz zapłacić, aby zapłacić za swoje fabryki, kupić dom lub skonsolidować? Czy chcesz mieć własną firmę i potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami, aby uzyskać szybką i niezawodną pożyczkę: cm821791@gmail.com

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się, a nie będziesz musiał/a za każdym razem, gdy chcesz coś dodać przepisywać kodu z obrazka. Jeżeli nie masz jeszcze konta w MaxiPozyczka zarejestruj się.
  2. Przeładuj

Najnowsze porady

Szukam Pożyczki

Przestań być oszukany przez tych escros, którzy wędrują w Internecie.Cześć, nigdy nie...

Najnowsze opinie klientów