MaxiPozyczka
Pożyczka prywatna - gdzie szukać ogłoszeń?

Pożyczka prywatna - gdzie szukać ogłoszeń?

Nie ma co się oszukiwać, liczba osób, które mogą się pochwalić zdolnością kredytową, stale spada. Właśnie dlatego coraz większą popularnością cieszą się tak zwany pożyczki prywatne. Czym one są? Jakie są ich wady i zalety?

Dla kogo są pożyczki od osób prywatnych?

Momenty, w których wydatki są finansowane przez zamożnych członków naszej rodziny czy przyjaciół, to bardzo rzadkie zjawisko. Oczywiście częstą praktyką jest pożyczanie od rodziców, teścia czy brata jednakowo tych mniejszych kwot, jak i większych. Brak oprocentowania takich pożyczek to wielka zaleta, jednak nie każdy z nas może sobie na nie pozwolić.

Znacznie rzadziej Polacy decydują się na zaciągnięcie pożyczki od znajomych. Powodów jest kilka, może nim być brak zaufania do osób, które posiadają więcej pieniędzy niż my, czy przyczyny honorowych. Większość z nas po prostu woli pożyczyć pewną kwotę z zupełnie niezależnej instytucji, która zapewni nam całkowitą dyskrecję. Dopóki sytuacja życiowa nas do tego nie zmusi, wolimy nie prosić naszych znajomych o gotówkę.

Nie ma co się oszukiwać, takie sytuacje zdarzają się stosunkowo często. Utrata pracy, choroba, czy zdarzenia losowe to powody, przez które natychmiastowo potrzebujemy konkretnej kwoty pieniędzy. Więcej niż połowa Polaków nie posiada oszczędności ani lokat na tak zwaną czarną godzinę, ponieważ niskie płace w połączeniu z codziennymi wydatkami na to nie pozwalają.

Czym jest pożyczka prywatna?

Pożyczka prywatna to swoistego rodzaju produkt, który pozwala nam na pożyczenie od konkretnej osoby prywatnej sumy, jaka nie byłaby dla nas dostępna w sporej części firm pożyczkowych oraz banku, z powodu zdolności kredytowej. W takiej sytuacji mamy do czynienia z zapisem kodeksu cywilnego, który jasno mówi, że osoba prywatna, która udziela pożyczki, musi być prawnym właścicielem kwoty, jaką pożycza.

Gdzie szukać prywatnych pożyczek?

Pożyczki od prywatnych osób możemy uzyskiwać w naprawdę przeróżny sposób. Jedną z form są oczywiście ogłoszenia wywieszane na słupach do tego przeznaczonych czy prasa. Najbardziej powszechne marketingowe hasła, to pożyczka prywatna od ręki czy pożyczki prywatne od zaraz.

Powinniśmy jednak zachować sporą czujność, gdyż bardzo często możemy spotkać się z ogłoszeniami, które cechuje niezwykle niekorzystne oprocentowanie, a nie spłacenie konkretnej kwoty w terminie skutkuje sporymi karami. W związku z tym znacznie lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z internetu. W sieci nie brakuje serwisów czy forów zarezerwowanych dla tak zwanych pożyczek społecznościowych (prywatnych). Po zarejestrowaniu się oraz zweryfikowaniu swojego profilu będziemy mieli możliwość opublikowania swojego ogłoszenia. Później nie pozostanie nam nic innego jak wybrać odpowiadającą nam ofertę. Jedną z platform, która oferuję możliwość dodania ogłoszenia w celu poszukiwania pożyczek prywatnych jest serwis:

https://wygodnepozyczki.pl/

Zalety pożyczek prywatnych

Jakimi wadami charakteryzują się pożyczki prywatne?

  • Aby je otrzymać, nie musimy dostarczać żadnego świadczenie o zatrudnieniu czy zarobkach, potrzebny jest jedynie nasz dowód osobisty,
  • Są one oferowane od ręki, cały proces może się zamknąć nawet w godzinie,
  • Kwoty mogą być znacznie wyższe, niż w przypadku firm pożyczkowych, w których limitem najczęściej jest 15 000 złotych,
  • Okres spłaty może przekroczyć 3 lata, z jakimi mamy do czynienia w przypadku firm pożyczkowych,

Aspekty prawne pożyczek prywatnych

Według prawa cywilnego osoba, która udziela pożyczki, może jej odstąpić od konkretnej umowy i odmówić nam wydania pożyczki, kiedy jej zwrot jest wątpliwy ze względu na przykład na stan majątkowy. Zaletą jest jednak fakt, że pożyczkodawca nie może tego dokonać, jeśli w momencie zawierania umowy mógł się dowiedzieć lub po prostu wiedział o niezbyt pozytywnym stanie majątkowym osoby ubiegającej się o kredyt. Roszczenia osoby, która bierze pożyczkę odnoszące się do obiecanej w umowie kwoty, przedawniają się po upływie pół roku. Przez ten okres pożyczkodawca nie jest zmuszony wydania pieniędzy.

Kiedy przedawniają się zobowiązania pożyczkobiorcy? Następuje to dopiero po upływie 3 lat. Według prawa pożyczkobiorca ma prawo odstąpienia od umowy, zupełnie bez powodu, do 10 dni od jej podpisania. Warto także wspomnieć, że może on ją spłacić przed upływem terminu, jaki jest zawarty w umowie. 

W przypadku, gdy mamy do czynienia z sytuacją, kiedy pożyczkobiorca nie zapłacił rat pożyczki za przynajmniej dwa okresy płatności, osoba udzielająca pożyczki ma prawo wypowiedzieć umowę, jednak dopiero po uprzednim wezwaniu konsumenta, w trybie, jaki został zawarty w umowie, do uregulowania zaległych rat. Termin wypowiedzenia umowy musi być dłuższy niż 30 dni.

Podsumowanie

Pożyczka od osoby prywatnej zapewnia nam wielką elastyczność warunków umowy. Z drugiej jednak strony jest to spore ryzyko, gdyż nie możemy być pewni, że pożyczkodawca będzie w stosunku do nas uczciwy. W związku z tym należy niezwykle dokładnie czytać warunki każdej umowy, a także nie podejmować zbytnio pochopnych decyzji, nawet wtedy, gdy znaleźliśmy się w bardzo trudnej sytuacji. Takie działania pozwoli nam na uniknięcie kłopotów, których nikt z nas przecież nie chce. 

Forum - Opinie

Czwartek 7 maj 2020 19:56 Gość

Z powodu koronawirusa straciłem wszystko i dzięki Bogu znalazłem ich uśmiechniętych. To dzięki Panu Diego ZUMERLE otrzymałem pożyczkę w wysokości 250.000 zł, a dwóch moich kolegów również otrzymało pożyczki z tego tytułu. człowiek bez żadnych trudności. To z Panem Diego ZUMERLE życie znów się do mnie uśmiecha, jest prostym i bardzo wyrozumiałym człowiekiem. Oto jego e-mail : diegozumerle71@gmail.com

Czwartek 28 maj 2020 15:48 eryk |

Masz problemy z zadłużeniem, firmami windykacyjnymi lub komornikami?Mogę Ci pomóc i uwolnić od całego zadłużenia!dowiedz się więcej : finanseforum.plSPRAWDŹ OGŁOSZENIA PRYWATNYCH POŻYCZKODAWCÓW

Niedziela 6 wrzesień 2020 11:07 Gość

Witam posiadam 25 kontaktów do prywatnych inwestorów którzy udzielają pożyczek prywatnych.Chce 50zł za 25 kontaktow.pozyczki sa pewne ponieważ sam korzystalem.Jeżeli liczycie ze znajdziecie na forach lub na stronach ogłoszeniowych pozyczke to jesteście w błędzie,strata waszego czasu.Ja mam pewne na 100%namiary na pozyczkodawcow ale to każdego inwidualny wybór.Ja Posiadam namiary na osoby które udzielają pożyczek prywatnie bez baz tylko na umowę cywilno-prawna.Chyba ze wolisz jakies pseduo zagranicznych pozyczkodawcow czy zakladanie jakis fikcyjnych kont.Jeżeli jesteś zainteresowany/a napisz.Cała Polska.Proszę o kontakt tylko na adres e-mail. inwestorzy87@gmail.com

Czwartek 10 wrzesień 2020 8:48 Gość

Witam szukam uczciwej pożyczki prywatnej bez opłat czy przed płaty kiciolmyszka@gmail.com

Czwartek 10 wrzesień 2020 8:57 Gość

Witam szukam uczciwej pożyczki prywatnej bez opłat czy przed płaty kiciolmyszka@gmail.com

Czwartek 10 wrzesień 2020 15:06 Gość

Witam posiadam 25 kontaktów do prywatnych inwestorów którzy udzielają pożyczek prywatnych.Chce 50zł za 25 kontaktow.pozyczki sa pewne ponieważ sam korzystalem.Jeżeli liczycie ze znajdziecie na forach lub na stronach ogłoszeniowych pozyczke to jesteście w błędzie,strata waszego czasu.Ja mam pewne na 100%namiary na pozyczkodawcow ale to każdego inwidualny wybór.Ja Posiadam namiary na osoby które udzielają pożyczek prywatnie bez baz tylko na umowę cywilno-prawna.Chyba ze wolisz jakies pseduo zagranicznych pozyczkodawcow czy zakladanie jakis fikcyjnych kont.Jeżeli jesteś zainteresowany/a napisz.Cała Polska.Proszę o kontakt tylko na adres e-mail.inwestorzy87@gmail.com

Piątek 11 wrzesień 2020 18:52 inwestor87 |

Witam posiadam 25 kontaktów do prywatnych inwestorów którzy udzielają pożyczek prywatnych.Chce 50zł za 25 kontaktow.pozyczki sa pewne ponieważ sam korzystalem.Jeżeli liczycie ze znajdziecie na forach lub na stronach ogłoszeniowych pozyczke to jesteście w błędzie,strata waszego czasu.Ja mam pewne na 100%namiary na pozyczkodawcow ale to każdego inwidualny wybór.Ja Posiadam namiary na osoby które udzielają pożyczek prywatnie bez baz tylko na umowę cywilno-prawna i weksel,umowa jest podpisywana u notariusza a wszystkie opłaty sa wliczone w pozyczke i raty.Chyba ze wolisz jakies pseduo zagranicznych pozyczkodawcow czy zakladanie jakis fikcyjnych kont.Jeżeli jesteś zainteresowany/a napisz.Cała Polska.Proszę o kontakt tylko na adres e-mail.inwestorzy87@gmail.com

Czwartek 22 kwiecień 2021 14:48 Gość

HILLTOP to firma pożyczkowa numer jeden, która udzieli Ci wszystkich rodzajów pożyczek, bez względu na to, jak zły jest Twój wynik kredytowy. Martwisz się, szukając miejsca na dodatkową gotówkę, pośpiesz się i skontaktuj się z nami pod adresem hilltopfinancefirm@gmail.com, aby uzyskać niesamowitą ofertę pożyczki.

Czwartek 22 kwiecień 2021 18:05 Gość

Drogi, jestem osobą z rozsądnym majątkiem i dlatego chcę pomóc ludziom, którzy znajdują się w tych trudnych finansowo czasach. Czy widzisz las dla drzew? Proszę o kontakt, a zobaczę, co mogę dla Ciebie zrobić.(info.pomoc210@gmail.com)

Niedziela 2 maj 2021 9:54 Gość

Miłego dnia. Jesteśmy strukturą finansową, która zapewnia pożyczki (osobiste, samochodowe, nieruchomości itp.) Oraz finansowanie każdemu, kto chce ubiegać się o pożyczkę. Jesteśmy również w bliskim kontakcie z inwestorami wysokiego szczebla, którzy dysponują kapitałem niezbędnym do inwestowania w obiecujące projekty. Aby uzyskać więcej informacji na temat warunków, jakie należy spełnić, aby skorzystać z pożyczki w naszej strukturze, napisz do nas na nasz prywatny adres e-mail: (info.pomoc210@gmail.com)

Piątek 28 styczeń 2022 7:12 Gość

Pożyczki legalne i godne zaufania e-mail: (pierrette.alix210@gmail.com)Czy potrzebujesz pożyczki? Czy jesteś przedsiębiorcą? Jesteś w trudnej sytuacji finansowej lub potrzebujesz pieniędzy na założenie własnej firmy? czy płacić rachunki czy płacić za dom, samochód? Jeśli tak, skontaktuj się ze mną przez e-mail pod adresem e-mail: (pierrette.alix210@gmail.com) Dziękuję

Niedziela 3 kwiecień 2022 2:02 Gość

Potrzebujesz pożyczki na spłatę rachunków? Lub dla Twojej firmy, jeśli tak E-mail: investorloanoffer@gmail.com następnie wypełnij te informacje dozarejestruj swoje imię i nazwisko w naszej bazie danych.(1)Twoje imię:(2)Kwota potrzebna jako pożyczka:(3) Numer telefonu:(4) Czas trwania:(5) Płeć:(6) Kraj

Środa 20 kwiecień 2022 13:15 Gość

oferta pożyczki między osobami fizycznymi w ciągu 24 godzin Cześć, To przesłanie skierowane jest do osób indywidualnych, do ubogich lub do wszystkich, którzy potrzebują konkretnej pożyczki na odbudowę swojego życia. szukasz kredytu na ożywienie działalności lub na realizację projektu lub na zakup mieszkania, ale nie możesz korzystać z usług bankowych Dlaczego więc nie dać nam satysfakcji i gwarancji. Wszystkim naszym klientom zapewniamy również doradztwo w zakresie finansów, dostaw finansowych e-mail : beatapiwowa@gmail.com

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się, a nie będziesz musiał/a za każdym razem, gdy chcesz coś dodać przepisywać kodu z obrazka. Jeżeli nie masz jeszcze konta w MaxiPozyczka zarejestruj się.
  2. Przeładuj

Najnowsze porady

Pożyczka bez Baz

Cześć,To przesłanie skierowane jest do osób indywidualnych, do ubogich lub do wszystkich,...

pożyczka pozabankowa

Cześć,To przesłanie skierowane jest do osób indywidualnych, do ubogich lub do wszystkich,...

pożyczka pozabankowa

Cześć,To przesłanie skierowane jest do osób indywidualnych, do ubogich lub do wszystkich,...

Najnowsze opinie klientów