MaxiPozyczka
Pożyczka pod zastaw samochodu

Pożyczka pod zastaw samochodu

Przy wysokich kwotach pożyczek nie zawsze wystarczy mieć zdolność kredytową. Czasem trzeba zagwarantować firmie pożyczkowej w inny sposób, że ma się środki, aby pożyczkę oddać na czas. Najczęstszą formą gwarancji jest zastaw. Można zastawić nieruchomość, samochód czy motocykl. Najpopularniejszy jest zastaw auta, ponieważ jest względnie tani oraz szybki w załatwieniu formalności.


Zalety pożyczki pod zastaw

Pożyczki pod zastaw to nie tylko ostatnia szansa na uzyskanie dużej pożyczki. W ten sposób można zwiększyć swoją zdolność kredytową, ale przede wszystkim można dostać lepsze warunki niż biorąc na przykład chwilówkę. Niektóre pożyczki mają nawet o kilka procent niższe oprocentowanie niż zwykła pożyczka gotówkowa. Pożyczyć można kwotę do 50% wartości samochodu, a do tego jedno auto może być zastawem jednej pożyczki. Pożyczki pod zastaw można też użyć jako pożyczki oddłużeniowej, aby spłacić wszystkie swoje aktywne długi za jednym razem, podobnie jak kredytem konsolidacyjnym.

Formalności w praktyce

Najpierw trzeba znaleźć firmę, która udziela tego typu pożyczek. Wypełnić wniosek online i czekać na kontakt ze strony parabanku. Zwykle oddzwania konsultant wypytując o dodatkowe szczegóły na przykład ile lat ma samochód, czy ma ważne ubezpieczenie albo czy był po wypadku itd. Jeżeli odpowiedź na złożony wniosek jest pozytywna podpisuje się umowę o pożyczkę oraz umowę przewłaszczenia samochodu, ponieważ parabank stanie się właścicielem 51% wartości samochodu na czas trwania umowy o pożyczkę. To jest właśnie ten zastaw. Z umową przewłaszczenia trzeba udać się do wydziału komunikacji i zmienić dane w dowodzenie rejestracyjnym, aby widniało tam nazwisko pożyczkobiorcy oraz nazwa firmy pożyczkowej. Po spłaceniu pożyczki trzeba ponownie wymienić dowód rejestracyjny, ponieważ tytuł własności wraca do pożyczkobiorcy. Taka procedura umożliwia korzystanie cały czas z samochodu podczas trwania umowy, ale jeżeli naruszy się jej zasady na przykład nie spłaci pożyczki to parabank według prawa i własności 51% udziałów w samochodzie ma prawo nim rozporządzać, czyli zwyczajnie go zabrać do siebie i sprzedać na poczet spłaty długu. Warto też wiedzieć, że samochód nie może być starszy niż 10-12 lat oraz musi mieć ważny przegląd techniczny i ubezpieczenie, w tym AC. Tylko takie auta będą akceptowane pod zastaw.

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się, a nie będziesz musiał/a za każdym razem, gdy chcesz coś dodać przepisywać kodu z obrazka. Jeżeli nie masz jeszcze konta w MaxiPozyczka zarejestruj się.
  2. Przeładuj

Najnowsze porady

Najnowsze opinie klientów