MaxiPozyczka
Najlepszy kredyt gotówkowy - 5 rzeczy, które musi wiedzieć

Najlepszy kredyt gotówkowy - 5 rzeczy, które musi wiedzieć

Rynek kredytowy jest bardzo duży i każdego miesiąca pojawiają się nowe kuszące oferty. Zwłaszcza w okresie przedświątecznym można liczyć na promocje kredytów gotówkowych. Jednak są pewne stałe informacje, które zawsze trzeba sprawdzić, aby wybrać najlepszy dla siebie kredyt. Co trzeba wziąć pod uwagę?


Prowizja to nie jedyny koszt

Bardzo często można się pomylić co jest rzeczywistym kosztem kredytu, ponieważ padają określenia takie jak oprocentowanie, prowizja, ubezpieczenie, RRSO. Ale nawet jeśli kredyt jest reklamowany jako 0% to nie oznacza, że będzie za darmo. Prowizja może sięgać nawet kilku procent kwoty kredytu. Do tego może być doliczona opłata przygotowawcza. Dlatego najlepiej porównywać oferty kredytów po RRSO, czyli Rzeczywistej Rocznej Stopie Oprocentowania. W skład RRSO wchodzą wszystkie koszty kredytu.

Co jest lepsze: raty równe czy malejące?

Wbrew pozorom raty malejące to tańsza opcja kredytowa niż spłata kredytu w równych ratach. Na początku spłaty kredytu płaci się większą część kapitału i mniejszą odsetek. Co za tym idzie szybciej spłaca się kapitał, od którego na bieżąco naliczane są odsetki, więc skoro kapitał jest mniejszy to i odsetki. Dlatego też raty są coraz niższe. W przypadku równych rat co miesiąc przez cały okres kredytu będziemy płacić tyle samo.

Czy ubezpieczenie jest obowiązkowe?

Ubezpieczenie nie jest obowiązkowe, ale często jego wykupienie gwarantuje niższe oprocentowanie i prowizję kredytu. Ponadto może zabezpieczać nie tylko interesy banku, ale i nasze, ponieważ np. gdy stracimy pracę to ubezpieczyciel przejmie na okres do roku czasu spłatę rat za nas. Jednak zawsze trzeba dobrze przeczytać warunki umowy i poznać koszty. Czasem cała suma ubezpieczenia do zapłacenia wynosi mniej niż 100 złotych, a czasem przekracza wysokość oprocentowania kredytu.

Jak działają wakacje kredytowe?

Aby móc skorzystać z wakacji kredytowych, czyli np. miesiąca wolnego od spłaty raty musi być taka możliwość zapisana w umowie kredytowej. Jednak, jeśli zdecydujemy, że w tym miesiącu raty nie wpłacamy i korzystamy z wakacji kredytowych trzeba o tym poinformować bank zawczasu, a nie w dniu spodziewanej wpłaty raty. Jeśli po prostu nie zapłacimy raty bank uzna nas za dłużnika i zacznie windykację. Dlatego tak ważne jest, aby bank poinformować o tym, że w tym okresie wykorzystamy przysługujące nam wakacje.

Wcześniejsza spłata kredytu

Zawsze może się zdarzyć, że podczas spłaty kredytu dostaniemy dodatkowe pieniądze z tytułu premii w pracy czy spadku. Można takie pieniądze przeznaczyć na spłatę kredytu, ale banki pobierają dodatkową opłatę od szybszej spłaty kredytu, więc nie zawsze będzie się to ekonomicznie opłacało.

Forum - Opinie

Poniedziałek 30 lipiec 2018 10:32 Gość

ubezpieczenie nie jest obowiązkowe a banki wprowadzają w błąd chcąc wyciągnąć jak najwięcej kasy

Czwartek 24 styczeń 2019 20:50 Gość

Potrzebujesz pilnych pieniędzy? Pomożemy ci dalej! Potrzebujesz pilnych pieniędzy? Pomożemy ci dalej! Czy masz jakieś problemy z powodu obecnej sytuacji, czy też jesteś w niebezpieczeństwie? W ten sposób dajemy Ci możliwość wybrania nowej trasy. Jako osoba zamożna czuję się zobowiązana pomóc osobom w trudnej sytuacji i dać im szansę: martinakiersteinen@gmail.com

Wtorek 29 styczeń 2019 11:05 cm821791@gmail.com

Szybka oferta finansowaniaJestem gotów pomóc W realizacji Twoich projektów, funduszybiznesu, finansowanie studiów, zakup nieruchomości lub zmianaTwój samochód, zakup urządzeń gospodarstwa domowego ...., Ciesz się formułamipożyczki dostosowane do wszystkich Twoich potrzeb. Skorzystaj z naszej wiedzyrzetelny i szybki. Dla wszelkich informacji po prostu daj sobie trudskontaktuj się z nami bezpośrednio. Aby uzyskać więcej informacji, możesz się ze mną skontaktować

Poniedziałek 25 luty 2019 15:41 Gość

Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy wszystkie rodzaje pożyczek, takich jak pożyczki osobiste, kredyty konsolidacyjne, Venture Capital,Pożyczka dla biznesu, kredyty edukacyjne, kredyty mieszkaniowe i pożyczki z dowolnego powodu i pilnych potrzeb! z oprocentowaniem 3%Czy twój bank został odrzucony? Czy masz zły kredyt? Czy masz niezapłacone rachunki?Masz długi? Czy potrzebujesz założyć firmę? Nie martw się,ponieważ jesteśmy tutaj, aby zaoferować ci pożyczkę. Nasza pożyczka waha się od dowolnej kwoty. Gdybyś chciał,prosimy o kontakt pod tym adresem e-mail Cm821791@gmail.com (+33756821390)

Poniedziałek 18 marzec 2019 12:58 Gość

Czy szukasz środków finansowych na założenie własnej firmy? ** Czy potrzebujesz pożyczek prywatnych lub biznesowych na różne cele? ** Czy szukasz pożyczek na realizację dużych projektów? Email: patfinanceloan01@gmail.com

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się, a nie będziesz musiał/a za każdym razem, gdy chcesz coś dodać przepisywać kodu z obrazka. Jeżeli nie masz jeszcze konta w MaxiPozyczka zarejestruj się.
  2. Przeładuj

Najnowsze porady

Udziele pozyczki

Witam mam 33lata i jestem mama chorego dziecka potrzebuje pożyczki na kwotę 30000 na 6lat...

Najnowsze opinie klientów