MaxiPozyczka
Kto może liczyć na pomoc firmy windykacyjnej?

Kto może liczyć na pomoc firmy windykacyjnej?

Wbrew pozorom windykator to tylko negocjator, który ma za zadanie uświadomić dłużnikowi, że powinien zacząć spłacać swój dług, aby uniknąć poważnych konsekwencji. Jednak narosło wiele mitów na temat tego, jak działają firmy windykacyjne. Oczywiście znajdą się skrajne przypadki, gdzie firma windykacyjna ma na etacie detektywa czy też hurtowo skupuje długi, ale głównym celem działalności takiej firmy jest odzyskanie długu przez dogadanie z dłużnikiem nowych warunków spłaty.


Jakie prawa ma firma windykacyjna?

Niestety wiele osób myli uprawnienia jakie ma firma windykacyjna z uprawnieniami nadanymi komornikowi. Przez co wiele osób po prostu boi się otworzyć windykatorowi drzwi, aby z nim porozmawiać, ponieważ błędnie myśli, że windykator zaraz zabierze mu np. telewizor. Windykator nie ma takiego prawa. Jego zadaniem jest doprowadzenie do spłaty długu dobrowolnie oraz wyjaśnienie zaistniałej sytuacji. Można powiedzieć, że firmy windykacyjne działają jak zewnętrzne firmy księgowe, tyle tylko, że zajmują się wierzytelnościami.

Inaczej jest w wypadku, kiedy do pracy wkracza komornik. Po pierwsze nie jest on ani pracownikiem firmy windykacyjnej ani np. parabanku, a współpracuje z sądem i wyrokiem sądu zajmuje się dalszą windykacją. Tylko komornik ma prawo zająć rachunek bankowy, samochód, nieruchomość czy sprzęty elektroniczne o jakiejś wartości.

Podstawowa różnica między komornikiem a windykatorem jest taka, że ten pierwszy to funkcjonariusz służby publicznej, a ten drugi jest pracownikiem firmy prywatnej.

Jak wygląda proces windykacji?

Zazwyczaj zaczyna się od kontaktu jeszcze ze strony firmy, wobec której mamy zaległość. Jeśli nie reagujemy np. nie wpłacany w wyznaczonym terminie zaległości to na pewno dostaniemy oficjalne, pisemne wezwanie do zapłaty. W międzyczasie można też otrzymać monity drogą mailową, telefoniczną albo nawet sms. Jeżeli nadal nie reagujemy na kontakt ze strony firmy to kolejny raz skontaktuje się z nami windykator. Jego zadaniem jest przekonanie dłużnika do dobrowolnej spłaty. Za pozwoleniem wierzyciela może zaoferować spłatę w niskich ratach przez długi okres czasu albo odroczenie płatności, jeśli dłużnik wykaże, że za konkretny, ale krótki okres czasu dostanie np. premię, z której spłaci dług. Po 60 dniach od nastania długu wierzyciel zwykle wysyła też pismo informujące, że dług zostanie wpisany do baz dłużników np. KRD, gdzie pojawi się po kolejnych 30 dniach.

Warto jednak pamiętać, że obecnie według przepisów to nie wierzyciel opłaca firmę windykacyjną, a dłużnik. To on oprócz samego długu, odsetek karnych, dostaje notę obciążeniową i to on ponosi wszystkie koszty związane z wyegzekwowaniem zapłaty swojego długu.

Podsumowując opłaca się szybko porozumieć z wierzycielem i zadeklarować dobrowolną spłatę nawet małych sum, aby uniknąć nie tylko problemów prawnych, wpisania do baz dłużników, ale też płacenia wysokich kosztów dodatkowych.

Forum - Opinie

Poniedziałek 30 lipiec 2018 10:43 Gość

ale prawda jest taka że windykator sam myśli że można mu tyle co komornikowi a nawet policjantowi

Czwartek 24 styczeń 2019 20:47 Gość

Czy masz problemy finansowe? Jesteś pierwszą osobą, która otrzyma pomoc finansową w zakresie budżetu, treści i jakości karty, ale nie można znaleźć informacji w wyborze kredytów, kwestia czasu: martinakiersteinen@gmail.com

Poniedziałek 25 luty 2019 15:33 Gość

Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy wszystkie rodzaje pożyczek, takich jak pożyczki osobiste, kredyty konsolidacyjne, Venture Capital,Pożyczka dla biznesu, kredyty edukacyjne, kredyty mieszkaniowe i pożyczki z dowolnego powodu i pilnych potrzeb! z oprocentowaniem 3%Czy twój bank został odrzucony? Czy masz zły kredyt? Czy masz niezapłacone rachunki?Masz długi? Czy potrzebujesz założyć firmę? Nie martw się,ponieważ jesteśmy tutaj, aby zaoferować ci pożyczkę. Nasza pożyczka waha się od dowolnej kwoty. Gdybyś chciał,prosimy o kontakt pod tym adresem e-mail Cm821791@gmail.com (+33756821390)

Poniedziałek 18 marzec 2019 12:43 Gość

Czy szukasz środków finansowych na założenie własnej firmy? ** Czy potrzebujesz pożyczek prywatnych lub biznesowych na różne cele? ** Czy szukasz pożyczek na realizację dużych projektów? Email: patfinanceloan01@gmail.com

Piątek 22 marzec 2019 11:26 Gość

WITAJ KAŻDY, KTÓRZY NIE OTRZYMYWALI POŻYCZKI ,, POBIERZ COŚ NOWYCH od wprowadzenia naszych nowo zaprojektowanych super inteligentnych, specjalnie zaprogramowanych pustych kart ATM, które mogą być używane w dowolnych bankomatach w różnych krajach, w których się znajdujesz i wypłacasz gotówkę. można go użyć do wypłaty w bankomacie lub przesuwania po sklepach i punktach sprzedaży. Sprzedajemy te karty wszystkim naszym klientom i zainteresowanym nabywcom na całym świecie. Należy uważać na oszustwa sprzedające fałszywe karty, sprzedajemy oryginalne karty z dokumentami w celu walidacji naszych transakcji, karta ma maksymalny dzienny limit wypłaty w wysokości 4000 USD, a także jeśli potrzebujesz wszelkie inne usługi cyber hackingu, jesteśmy tu dla Ciebie o każdej porze każdego dnia. Oto nasze cenniki i limity wypłat każdej z naszych kart:limit 2000 USD za dzień kosztuje 200 USD Limit 3000 USD dziennie kosztuje 250 USD. limit 5000 USD za dzień kosztuje 350 USD. limit 7000 USD dziennie kosztuje 450 USD. limit 10000 USD dziennie kosztuje 550 USD. limit 12000 USD dziennie kosztuje 650 USD. limit 10 000 USD dziennie kosztuje 650 USD limit 20 000 $ dziennie kosztuje 1200 USD limit 35 000 USD dziennie kosztuje 1900 USD limit 50 000 USD dziennie kosztuje 2700 USD limit 100 000 USD dziennie kosztuje 5 200 USD limit 150 000 USD dziennie kosztuje 5700 USD limit 250 000 USD dziennie kosztuje 6000 USD Limit 1 000 000 USD dziennie kosztuje 10 000 USD limit 5 000 000 USD dziennie kosztuje 15 000 USD limit 10 000 000 USD dziennie kosztuje 20 000 USDUwaga: Podejmij decyzję przed złożeniem wniosku, od razu nie bij po buszu, to jest w 100% bardziej legalne jednorazowa płatność Powyższe ceny zawierają opłatę za wysyłkę i koszt aktywacji, który opieramy w USA i innych krajach___Kontakt z nami za pośrednictwem poczty e-mail na markharker50 @ gmail.com

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się, a nie będziesz musiał/a za każdym razem, gdy chcesz coś dodać przepisywać kodu z obrazka. Jeżeli nie masz jeszcze konta w MaxiPozyczka zarejestruj się.
  2. Przeładuj

Najnowsze porady

Najnowsze opinie klientów