MaxiPozyczka
Kredyty dla emerytów

Kredyty dla emerytów

Wydawać by się mogło, że emeryci dla banków to łakomy kąsek, ponieważ mają stały dochód oraz ze względu na wiek powinni być nauczeni jak dobrze rozporządzać swoimi środkami materialnymi oraz jak ważne jest regulowanie zobowiązań w terminie. Ale wiele banków odmawia emerytom ze względu na wiek i ryzyko nagłego zachorowania czy nawet śmierci, co doprowadzi do tego, że kredyt pozostanie niespłacony.


Pożyczka w SKOKu

Jeżeli bank już odmówił udzielenia kredytu z powodu wieku lub zbyt niskiego dochodu albo problemów z historią kredytową to zawsze zostają instytucje pozabankowe. Można udać się do SKOKu, ponieważ te instytucje patrzą łagodniejszym okiem na klientów niż banki. Jednakże Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo Kredytowe działają w ten sposób, że z pieniędzy wpłaconych przez ich członków udzielają innym członkom tej instytucji pożyczek. Zatem najpierw trzeba przystąpić do SKOKu i opłacić składkę, a dopiero potem można dostać kredyt. Po spłacie kredytu można ze SKOKu wystąpić, a wpłacona opłata członkowska zostanie oddana. Nie jest to skomplikowana procedura i nawet w ten sam dzień, w którym zapisało się do SKOKu można dostać kredyt. Co prawda sprawdzane są tu bazy m.in. BIK, ale każdy wniosek oceniany jest indywidualnie i akceptowany lub nie przez człowieka – kierownika placówki. To on ma ostatnie zdanie, a nie algorytm jak w wypadku banków, zatem nawet emeryci czy osoby z długami mają szanse pożyczyć pieniądze.

Oferty parabanków

Kolejna instytucja do której można się udać po pożyczkę to parabank, czyli prywatna firma trudniąca się pożyczaniem pieniędzy. Pożyczyć pieniądze można w 15 minut, jeśli tylko ma się dostęp do Internetu i indywidualne konto bankowe, na które również można zalogować się online. Można też zadzwonić do firmy pożyczkowej i umówić się z konsultantem terenowym, który przyjdzie do domu, aby wypełnić wniosek o pożyczkę oraz podpisać umowę. Co prawda parabanki sprawdzają bazy dłużników i wymagają posiadania dochodu, ale o wiele częściej udzielają pozytywnych decyzji nawet osobom, które mają mały dochód. Jednakże warto wiedzieć, że stosują one limity wieku. Najczęściej jest to minimum 21 lat, a maksimum 70-75 lat dla pożyczkobiorcy. Dlatego też nie każdy emeryt będzie się kwalifikował do takiej pożyczki.

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się, a nie będziesz musiał/a za każdym razem, gdy chcesz coś dodać przepisywać kodu z obrazka. Jeżeli nie masz jeszcze konta w MaxiPozyczka zarejestruj się.
  2. Przeładuj

Najnowsze porady

Najnowsze opinie klientów