MaxiPozyczka
Kredyt konsolidacyjny - ratunek dla zadłużonych

Kredyt konsolidacyjny - ratunek dla zadłużonych

Każda osoba biorąca kiedykolwiek kredyt lub pożyczkę na pewno natknęła się też na kredyty konsolidacyjne, które mają pomóc osobom zadłużonym w spłaceniu zadłużenia zaciągniętego w bankach. Jednak nie jest to ratunek dla wszystkich, a tylko dla tych osób, które w porę sobie uświadomią, że mogą mieć problem z dalszą spłatą swoich rat w terminie i nie chcą, by zapukał do nich komornik.


Jak działa kredyt konsolidacyjny?

Przede wszystkim kredyt konsolidacyjny może posłużyć do konsolidacji zobowiązań tylko bankowych. Zwykle taki kredyt bierze się kiedy już ma się do spłaty kilka innych. Może to być na przykład kredyt gotówkowy, kredyt ratalny czy kredyt samochodowy. W banku składa się wniosek o nowy kredyt, konsolidujący te aktywne zobowiązania w jeden kredyt. Oznacza to w praktyce, że zamiast kilku rat co miesiąc będzie płaciło się tylko jedną. Zazwyczaj jest też ona o wiele niższa, ale za to kredyt spłaca się dłużej niż najdłuższe zobowiązanie, które zostało skonsolidowane. W zależności od tego jaką ktoś ma zdolność kredytową w momencie zaciągania kredyt konsolidacyjnego możliwe jest też otrzymanie gotówki w ramach tego kredytu, która zostanie wliczona do spłaty nowych rat. Głównie po kredyt konsolidacyjny klienci udają się do banku, aby uzyskać ulgę w domowym budżecie w postaci niższych rat do zapłacenia.

Kto może dostać kredyt konsolidacyjny

Nie każdy, nawet mając zdolność kredytową, dostanie taki kredyt. Wiele osób po prostu przychodzi do banku z wnioskiem za późno. Trzeba ubiegać się o kredyt konsolidacyjny jeszcze zanim spóźnimy się z zapłatą jakiejkolwiek raty, ponieważ taka informacja od razu pojawi się w BIK, a to z kolei rzutuje na naszą wiarygodność kredytową. Najlepiej od razu kiedy zmieni się nasza sytuacja materialna i już wiemy, że będzie trudno nam zapłacić wszystkie raty na czas iść do banku po ten rodzaj kredytu. Kredyt konsolidacyjny to środek zapobiegawczy, który ma pomóc dłużnikowi w regulowanie zobowiązań w terminie poprzez zaoferowanie mu niższych rat, które będą łatwiejsze do spłaty, a nie rozwiązanie na czas, kiedy już narobiło się sobie długów. Oczywiście, żeby wziąć taki kredyt trzeba też mieć zdolność kredytowa oraz stałe dochody. Dopiero po spełnieniu tych warunków można mieć pewność, że wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie.

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się, a nie będziesz musiał/a za każdym razem, gdy chcesz coś dodać przepisywać kodu z obrazka. Jeżeli nie masz jeszcze konta w MaxiPozyczka zarejestruj się.
  2. Przeładuj

Najnowsze porady

Najnowsze opinie klientów