MaxiPozyczka
Kiedy przedsiębiorca może wziąć pierwszy kredyt?

Kiedy przedsiębiorca może wziąć pierwszy kredyt?

Wiele osób zakładając swoją pierwszą firmę przelicza się w szacunkach podanych w biznes planie i już w pierwszych miesiącach działalności potrzebuje kredytu. Sporo młodych, przedsiębiorczych osób od razu planuje wziąć kredyt, aby móc otworzyć własną działalność. Ale czy takie opcje są w ogóle możliwe?


Kredyt od pierwszego dnia prowadzenia firmy

Obecnie na rynku są dwie oferty dla osób potrzebujących kredytu od pierwszego dnia prowadzenia działalności. Takie kredyty przygotowały BIZ Bank i mBank. Jednak zdecydowana większość ofert jest dla firm, które mają za sobą chociaż pełny rok działalności. Dzieje się tak, ponieważ z ekonomicznego punktu widzenia bank ponosi bardzo duże ryzyko udzielając kredytu na start firmie, która ma tylko wyliczony teoretycznie biznes plan, a tak naprawdę nie wiadomo czy jego założenia się spełnią. Do tego takie kredyty zawsze są niskiej wartości i potrzeba wielu dodatkowych zabezpieczeń spłaty. Mimo to te dwie oferty są warte rozważenia.

BIZ Bank – kredyt BIZ Start-Up

Nazwa Start-up już na dobrze zakorzeniła się w polskim słowniku. Oznacza to przedsięwzięcie innowacyjne, które zbiera środki potrzebne do działania: stworzenia nowego produktu, usługi czy po prostu firmy. W ramach tego kredytu wniosek może złożyć przedsiębiorca, który rozpoczyna działalność albo już ją prowadzi, ale nie więcej niż przez okres 12 miesięcy. Uzyskać można maksymalnie 20 000 złotych kredytu, jeśli firma została dopiero zarejestrowana lub do 100 000 złotych, jeśli przedsiębiorstwo funkcjonuje już od co najmniej 3 miesięcy.

mBank – Kredyt na start

W mBanku w Kredycie na start można otrzymać do 10 000 złotych, ale nawet od pierwszego dnia prowadzenia własnej firmy. A do tego oprocentowanie naliczane jest jedynie za faktycznie wykorzystaną kwotę kredytu. W tym banku jest jeszcze jedna dostępna dla młodych przedsiębiorców opcja. Ale najpierw trzeba posiadać konto mBiznes przez co najmniej 3 miesiące, a samą działalność gospodarczą od co najmniej 6 miesięcy, aby móc wnioskować o Kredyt na start online w wysokości do 30 000 złotych. Jednakże mBank to jeden z najczęściej wybieranych przez przedsiębiorców banków, więc dodatkowe wymaganie wcale nie musi być takie uciążliwe.

Większe możliwości po roku czasu

Najwięcej ofert kredytowych można znaleźć dla firm, które istnieją co najmniej od 12 miesięcy i wcześniej nie zaciągały żadnych zobowiązań. Niestety przedsiębiorca, który prowadzi jednoosobową firmę, ale chce wziąć kredyt na siebie jako konsumenta również idąc po kredyt konsumencki w banku będzie musiał przedstawić dochody z działalności za ostatnie 12 miesięcy. Niestety to znacznie ogranicza możliwości znalezienia dofinansowania nawet na sprawy życia codziennego.

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się, a nie będziesz musiał/a za każdym razem, gdy chcesz coś dodać przepisywać kodu z obrazka. Jeżeli nie masz jeszcze konta w MaxiPozyczka zarejestruj się.
  2. Przeładuj

Najnowsze porady

Najnowsze opinie klientów