MaxiPozyczka
Gdzie znaleźć pożyczki dla emerytów?

Gdzie znaleźć pożyczki dla emerytów?

Niestety wysokość średniej emerytury w Polsce nie jest tak wysoka, jak choćby u naszych zachodnich sąsiadów. Z tego powodu wiele osób, które nie może już dorobić dodatkowych pieniędzy i musi prowadzić domowy budżet tylko ze środków z tytułu emerytury może mieć problemy finansowe. Niestety zakończenie aktywności zawodowej może rzutować też na zdolność kredytową, a więc niektóre banki odmówią kredytu gotówkowego. O wiele łatwiej jest za to dostać pożyczkę w parabanku, ponieważ otrzymywanie emerytury to posiadanie stałego i regularnego w wysokości dochodu. Co jest kluczem do tego, aby dostać taką pożyczkę.


Jak dostać pożyczkę?

Przede wszystkim najpierw trzeba znaleźć firmę pożyczkową, która nam najbardziej odpowiada. Na przykład ma jasną i czytelną stronę internetową, po której łatwo jest się poruszać albo udostępnia możliwość złożenia wniosku przez telefon czy umówienie się z przedstawicielem na wizytę w domu. W celu znalezienie ofert można sprawdzić ranking pożyczek. Warto też przygotować sobie odcinek renty z ostatniego miesiąca oraz informacje o spłacanych już kredytach czy np. kwotę miesięcznych wydatków na życie ogółem. Potrzebny będzie też dowód osobisty, a w wypadku pożyczania pieniędzy przez Internet także konto bankowe, do którego można się zalogować elektronicznie.

Firmy, które udzielają pożyczek emerytom

Jedną z firm pożyczkowych, która nie tylko pożycza emerytom, ale też studentom jest Wonga. Wystarczy mieć ukończone 18 lat, aby wziąć tutaj pożyczkę. Firma nie podaje górnej granicy wieku. Minusem może jednak być konieczność złożenia całego wniosku przez Internet oraz konieczność weryfikacji swoich danych osobowych przez dokonanie przelewu weryfikacyjnego. Większość firm pożyczkowych jednak ustala górną granicę wiekową. Niestety im wyższy wiek pożyczkobiorcy, tym wyższe ryzyko, że pożyczka nie zostanie spłacona. Przykładowo firma Ratka.pl oferuje pożyczki osobom starszym, ale do 80 roku życia. Także Pożyczka OK ma ustalony górny limit wieku na 80 lat. Popularny Vivus kieruje swoją ofertę do osób poniżej 78 roku życia, a Filarum do 76 roku życia. Z kolei firma Ofin.pl udzieli pożyczki osobie poniżej 70 roku życia. Warto jednak wiedzieć, że firmy pożyczkowe liczą wiek w momencie spłaty pożyczki i jeśli na przykład chcemy wziąć w Ofin pożyczkę na 3 miesiące, a mamy 69 lat i 11 miesięcy, to niestety spłata wypadnie miesiąc później niż ustalony wiek maksymalny pożyczkobiorcy i wniosek zostanie odrzucony.

Darmowe pożyczki dla emerytów

Warto od razu zaznaczyć, że darmowe pożyczki udzielane są nowym klientom danej firmy. Darmowa pożyczka oznacza, że trzeba będzie oddać dokładnie taką samą jak pożyczona kwotę. Jedyny ekstra wydatek to opłata weryfikacyjna, ale ta zwykle jest nie wyższa niż 10 zł. I tak można pożyczyć np. w Filarum 1000 zł na 30 dni, w Vivus 2500 zł na 0 dni, a w Ofin.pl 1500 zł na 30 dni bez dodatkowych kosztów.

Forum - Opinie

Wtorek 18 wrzesień 2018 17:09 danilas |

Dobry wieczór, Co do twojego wniosku o pożyczkę, chciałbym, żeby nasza rozmowa została wykonana przez e-mail, napisz do mnie na: microcredit1600@gmail.com

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się, a nie będziesz musiał/a za każdym razem, gdy chcesz coś dodać przepisywać kodu z obrazka. Jeżeli nie masz jeszcze konta w MaxiPozyczka zarejestruj się.
  2. Przeładuj

Najnowsze porady

Potrzebuję pomocy

Cześć wszystkim.Czy potrzebujesz pożyczki, aby rozpocząć działalność lub spłacić długi?...

Najnowsze opinie klientów