MaxiPozyczka
Gdzie nie pożyczać pieniędzy, czyli na co uważać?

Gdzie nie pożyczać pieniędzy, czyli na co uważać?

Pożyczki pozabankowe są bardzo popularne, ale jak z każdą umową trzeba wiedzieć co się podpisuje oraz na co należy szczególnie uważać. Nie tylko łatwość dostania pożyczki powinna być przesłanką do składania wniosku, ale też jasność zasad jej udzielenia oraz prosta konstrukcja umowy, którą po prostu można zrozumieć.


Sprawdź pożyczkodawcę

Niby jest to prosta zasada, ale wiele osób o niej zapomina. Co prawda najpopularniejszych chwilówek jak Vivus, Wonga, Provident czy Bocian nikomu nie trzeba przedstawiać i bez trudu można sprawdzić istnienie tych firm, ale obecnie pojawiło się tak wiele nowych, z interesującą ofertą, że można trafić na takie, które jeszcze żadnych opinii nie mają. I co wtedy? Zawsze warto zacząć od sprawdzenia czy firma rzeczywiście istnieje. Jeżeli jest to pożyczka internetowa bez trudu powinno dać się odnaleźć podstawowe dane kontaktowe oraz numery rejestracyjne takie jak KRS, REGON i NIP. Po tych numerach można sprawdzić czy firma istnieje, czy jest zarejestrowana w Polsce, kiedy była zarejestrowana oraz kto jest jej właścicielem. Jeżeli rzeczywiście taka firma istnieje można zapoznać się z jej ofertą.

Kruczki prawne

Niestety wciąż zbyt mało osób czyta umowy przed podpisaniem. Koniecznie trzeba zapoznać się z umową o pożyczkę przed jej podpisaniem. Firmę pożyczkową można poprosić o udostępnienie wzoru umowy wcześniej w celu przeczytania. Wszystkie zapisy powinny być jasne i co ważniejsze jednoznaczne. Powinien być w niej zawarty również załącznik z tabelą kosztów, w tym kosztów dodatkowych takich jak np. monity. Jeżeli coś jest niejasne można albo skontaktować się z firmą, albo nawet udać się do rzecznika praw konsumenta.

Kontakt z firmą

Pomijając witrynę internetową i możliwość wysłania przez nią zapytania powinna być też zawsze opcja po prostu zadzwonienia do parabanku. Jeżeli można się szybko dodzwonić a pracownik miło, ale kompetentnie odpowiada jest to dobry znak. Gdy wybieramy opcję z pożyczką domową na pewno chcemy najpierw porozmawiać z przedstawicielem oraz dowiedzieć się kilku rzeczy. Gdy szczerze i szczegółowo odpowiada na nasze pytania można liczyć na dobrą współpracę i później.

Jednak może się zdarzyć, że nikt nie odpisuje na e-mail czy nie odbiera telefonów, albo nawet takie dane nie są podane na stronie. Wtedy należy szukać innej firmy.

Rankingi, listy i opinie

Zawsze warto też sprawdzić czy firma znajduje się w rankingu najlepszych pożyczek albo na listach najlepszych ofert na dany miesiąc i ma opinie. Nie musi mieć nawet samych pozytywnych opinii, ale czytając opinie innych można sprawdzić jak naprawdę działa ten parabank i wybrać ten, który nie tylko udziela darmowych pożyczek, ale jest też firmą przyjazną klientom.

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się, a nie będziesz musiał/a za każdym razem, gdy chcesz coś dodać przepisywać kodu z obrazka. Jeżeli nie masz jeszcze konta w MaxiPozyczka zarejestruj się.
  2. Przeładuj

Najnowsze porady

Najnowsze opinie klientów