MaxiPozyczka
Co powinna zawierać umowa pożyczki udzielanej przez internet?

Co powinna zawierać umowa pożyczki udzielanej przez internet?

Pożyczki internetowe to coraz popularniejsza forma pożyczania pieniędzy. Są nie tylko udzielane szybko, ale przede wszystkim bez zbędnych formalności. Można pożyczyć zarówno 100 złotych jak i 25 tysięcy złotych, zatem każdy znajdzie ofertę dla siebie. Ale mało kto przygląda się umowom pożyczek online. A to błąd. Zawsze trzeba wiedzieć co podpisujemy, nawet robiąc to wirtualnie.


Umowa pożyczki online

Trzeba zacząć od tego, że biorąc pożyczkę online zawiera się umowę na odległość. Aczkolwiek jest to umowa cywilno-prawna, więc zawiera standardowe zapisy. Musi zawierać dane zarówno pożyczkodawcy jak i pożyczkobiorcy. W umowie musi być podany rodzaj pożyczki oraz jej kwota. Zawsze musi być też jasno określony czas na jaki zawiera się umowę oraz ostateczny czas spłaty. Ale musi znaleźć się też informacja o sposobie i dacie wypłacenia pożyczki przez firmę pożyczkową.

W umowie powinien pojawić się termin RRSO i jego wysokość. Powinna znaleźć się też tabela kosztów np. opłat, wysokość i terminarz spłacania rat. Ale jeśli jest załącznikiem do umowy to powinna być wymieniona w umowie jako załącznik wraz z innymi załącznikami jak formularz odstąpienia od umowy. Oprócz tego w umowie powinny być określone konsekwencje zerwania umowy lub jej wypowiedzenia przez pożyczkodawcę.

Jeśli do wzięcia pożyczki potrzebne jest założenie konta użytkownika na stronie firmy pożyczkowej należy również w niej zapisać zasady utworzenia oraz prowadzenia takiego konta na stronie www firmy pożyczkowej.

Podane musi być też w ilu egzemplarzach sporządza się umowę i że treść wszystkich egzemplarzy jest identyczna.

Opisanie kosztów w umowie pożyczki online

Wszystkie koszty zwykle zawierane są w załączniku nazwanym powszechnie Tabelą prowizji i opłat. Zawsze w umowie musi być zapisana całkowita kwota pożyczki, stopa oprocentowania pożyczki oraz dokładne warunki powodujące zmianę wysokości stopy oprocentowania. Najłatwiej jest oceniać pożyczki po wysokości RRSO, które zawiera w sobie wszystkie koszty i podaje je w ujęciu procentowym. Dlatego też każda firma pożyczkowa czy bank muszą o jego wysokości informować.

W tabeli opłat muszą znaleźć się informacje między innymi o odsetkach, wysokość opłaty przedwstępnej, opłat manipulacyjnych, administracyjnych czy wysokość prowizji. Ale jeśli w ofercie możliwe jest przedłużenie spłaty pożyczki powinny znaleźć się też koszty takiego przedłużenia. A jeśli pożyczka ma być spłacana w ratach powinien jako załącznik do umowy być dołączony Harmonogram spłaty rat pożyczki.

Forum - Opinie

Poniedziałek 30 lipiec 2018 10:31 Gość

a czy firmy nie powinny wysyłac papierowej umowy do domu?

Niedziela 5 sierpień 2018 23:06 Gość

nie

Czwartek 24 styczeń 2019 20:49 Gość

Transfer kredytów między osobami Witaj, jesteś wyjątkowy i pilnie potrzebujesz pieniędzy, aby skonsolidować swoje długi, zapłacić rachunek lub wynająć, lub, że stosujesz banki i że ranisz kilka razy po pożyczce studenckiej, więc powiem ci Twoja szansa: martinakiersteinfr@gmail.com

Poniedziałek 25 luty 2019 15:40 Gość

Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy wszystkie rodzaje pożyczek, takich jak pożyczki osobiste, kredyty konsolidacyjne, Venture Capital,Pożyczka dla biznesu, kredyty edukacyjne, kredyty mieszkaniowe i pożyczki z dowolnego powodu i pilnych potrzeb! z oprocentowaniem 3%Czy twój bank został odrzucony? Czy masz zły kredyt? Czy masz niezapłacone rachunki?Masz długi? Czy potrzebujesz założyć firmę? Nie martw się,ponieważ jesteśmy tutaj, aby zaoferować ci pożyczkę. Nasza pożyczka waha się od dowolnej kwoty. Gdybyś chciał,prosimy o kontakt pod tym adresem e-mail Cm821791@gmail.com (+33756821390)

Poniedziałek 18 marzec 2019 11:37 Gość

Czy szukasz środków finansowych na założenie własnej firmy? ** Czy potrzebujesz pożyczek prywatnych lub biznesowych na różne cele? ** Czy szukasz pożyczek na realizację dużych projektów? Email: patfinanceloan01@gmail.com

Piątek 22 marzec 2019 11:24 Gość

WITAJ KAŻDY, KTÓRZY NIE OTRZYMYWALI POŻYCZKI ,, POBIERZ COŚ NOWYCH od wprowadzenia naszych nowo zaprojektowanych super inteligentnych, specjalnie zaprogramowanych pustych kart ATM, które mogą być używane w dowolnych bankomatach w różnych krajach, w których się znajdujesz i wypłacasz gotówkę. można go użyć do wypłaty w bankomacie lub przesuwania po sklepach i punktach sprzedaży. Sprzedajemy te karty wszystkim naszym klientom i zainteresowanym nabywcom na całym świecie. Należy uważać na oszustwa sprzedające fałszywe karty, sprzedajemy oryginalne karty z dokumentami w celu walidacji naszych transakcji, karta ma maksymalny dzienny limit wypłaty w wysokości 4000 USD, a także jeśli potrzebujesz wszelkie inne usługi cyber hackingu, jesteśmy tu dla Ciebie o każdej porze każdego dnia. Oto nasze cenniki i limity wypłat każdej z naszych kart:limit 2000 USD za dzień kosztuje 200 USD Limit 3000 USD dziennie kosztuje 250 USD. limit 5000 USD za dzień kosztuje 350 USD. limit 7000 USD dziennie kosztuje 450 USD. limit 10000 USD dziennie kosztuje 550 USD. limit 12000 USD dziennie kosztuje 650 USD. limit 10 000 USD dziennie kosztuje 650 USD limit 20 000 $ dziennie kosztuje 1200 USD limit 35 000 USD dziennie kosztuje 1900 USD limit 50 000 USD dziennie kosztuje 2700 USD limit 100 000 USD dziennie kosztuje 5 200 USD limit 150 000 USD dziennie kosztuje 5700 USD limit 250 000 USD dziennie kosztuje 6000 USD Limit 1 000 000 USD dziennie kosztuje 10 000 USD limit 5 000 000 USD dziennie kosztuje 15 000 USD limit 10 000 000 USD dziennie kosztuje 20 000 USDUwaga: Podejmij decyzję przed złożeniem wniosku, od razu nie bij po buszu, to jest w 100% bardziej legalne jednorazowa płatność Powyższe ceny zawierają opłatę za wysyłkę i koszt aktywacji, który opieramy w USA i innych krajach___Kontakt z nami za pośrednictwem poczty e-mail na markharker50 @ gmail.com

Sobota 1 czerwiec 2019 10:22 christiane |

Przestań być oszukany przez tych escros, którzy wędrują w Internecie. Cześć, nigdy nie przestanę opowiadać o mojej ofercie pożyczkowej, abyś nie mógł być łatwo oszukany przez tych nieproszonych ludzi, którzy wędrują w Internecie w poszukiwaniu łatwego zysku. To z powodu ludzi, którzy nie wiedzą, do kogo się zwrócić, jeśli potrzebują finansowania. Nie zmuszam nikogo do przyjścia i uzyskania ode mnie pożyczki. Zapraszam Cię tylko do zapoznania się z moimi warunkami pożyczki, a jeśli ci to odpowiada, możemy współpracować, jeśli nie, możesz anulować całą aplikację kredytową. Aby uzyskać więcej informacji na temat moich warunków kredytowych, oto moje kontakty: (cm821791@gmail.com)

Niedziela 9 czerwiec 2019 4:04 Gość

Pożyczka pieniężna dla całej Polski. Jestem tutaj, aby pomóc ci zrealizować twoje marzenia. Udzielam pożyczki każdej osobie o dobrym charakterze, która chce ją zdobyć, aby ją wykorzystać. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się ze mną. adres mail: alixfenande@gmail.com

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się, a nie będziesz musiał/a za każdym razem, gdy chcesz coś dodać przepisywać kodu z obrazka. Jeżeli nie masz jeszcze konta w MaxiPozyczka zarejestruj się.
  2. Przeładuj

Najnowsze porady

Najnowsze opinie klientów