MaxiPozyczka
Co powinna zawierać umowa pożyczki udzielanej przez internet?

Co powinna zawierać umowa pożyczki udzielanej przez internet?

Pożyczki internetowe to coraz popularniejsza forma pożyczania pieniędzy. Są nie tylko udzielane szybko, ale przede wszystkim bez zbędnych formalności. Można pożyczyć zarówno 100 złotych jak i 25 tysięcy złotych, zatem każdy znajdzie ofertę dla siebie. Ale mało kto przygląda się umowom pożyczek online. A to błąd. Zawsze trzeba wiedzieć co podpisujemy, nawet robiąc to wirtualnie.


Umowa pożyczki online

Trzeba zacząć od tego, że biorąc pożyczkę online zawiera się umowę na odległość. Aczkolwiek jest to umowa cywilno-prawna, więc zawiera standardowe zapisy. Musi zawierać dane zarówno pożyczkodawcy jak i pożyczkobiorcy. W umowie musi być podany rodzaj pożyczki oraz jej kwota. Zawsze musi być też jasno określony czas na jaki zawiera się umowę oraz ostateczny czas spłaty. Ale musi znaleźć się też informacja o sposobie i dacie wypłacenia pożyczki przez firmę pożyczkową.

W umowie powinien pojawić się termin RRSO i jego wysokość. Powinna znaleźć się też tabela kosztów np. opłat, wysokość i terminarz spłacania rat. Ale jeśli jest załącznikiem do umowy to powinna być wymieniona w umowie jako załącznik wraz z innymi załącznikami jak formularz odstąpienia od umowy. Oprócz tego w umowie powinny być określone konsekwencje zerwania umowy lub jej wypowiedzenia przez pożyczkodawcę.

Jeśli do wzięcia pożyczki potrzebne jest założenie konta użytkownika na stronie firmy pożyczkowej należy również w niej zapisać zasady utworzenia oraz prowadzenia takiego konta na stronie www firmy pożyczkowej.

Podane musi być też w ilu egzemplarzach sporządza się umowę i że treść wszystkich egzemplarzy jest identyczna.

Opisanie kosztów w umowie pożyczki online

Wszystkie koszty zwykle zawierane są w załączniku nazwanym powszechnie Tabelą prowizji i opłat. Zawsze w umowie musi być zapisana całkowita kwota pożyczki, stopa oprocentowania pożyczki oraz dokładne warunki powodujące zmianę wysokości stopy oprocentowania. Najłatwiej jest oceniać pożyczki po wysokości RRSO, które zawiera w sobie wszystkie koszty i podaje je w ujęciu procentowym. Dlatego też każda firma pożyczkowa czy bank muszą o jego wysokości informować.

W tabeli opłat muszą znaleźć się informacje między innymi o odsetkach, wysokość opłaty przedwstępnej, opłat manipulacyjnych, administracyjnych czy wysokość prowizji. Ale jeśli w ofercie możliwe jest przedłużenie spłaty pożyczki powinny znaleźć się też koszty takiego przedłużenia. A jeśli pożyczka ma być spłacana w ratach powinien jako załącznik do umowy być dołączony Harmonogram spłaty rat pożyczki.

Forum - Opinie

Poniedziałek 30 lipiec 2018 10:31 Gość

a czy firmy nie powinny wysyłac papierowej umowy do domu?

Niedziela 5 sierpień 2018 23:06 Gość

nie

Czwartek 24 styczeń 2019 20:49 Gość

Transfer kredytów między osobami Witaj, jesteś wyjątkowy i pilnie potrzebujesz pieniędzy, aby skonsolidować swoje długi, zapłacić rachunek lub wynająć, lub, że stosujesz banki i że ranisz kilka razy po pożyczce studenckiej, więc powiem ci Twoja szansa: martinakiersteinfr@gmail.com

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się, a nie będziesz musiał/a za każdym razem, gdy chcesz coś dodać przepisywać kodu z obrazka. Jeżeli nie masz jeszcze konta w MaxiPozyczka zarejestruj się.
  2. Przeładuj

Najnowsze porady

pozyczki prywatne

Witam pilnie potrzebuję pomocy finansowej w kwocie 50000 na 120 mies ewelina8781@wp.pl

Najnowsze opinie klientów