MaxiPozyczka
Bezpieczne zakupy przez Internet z kartą kredytową

Bezpieczne zakupy przez Internet z kartą kredytową

Karty kredytowe głównie wydawane są konsumentom, którzy mają nagły wydatek i muszą szybko znaleźć dodatkowe pieniądze na jego opłacenie. Jednak mądrze używana karta kredytowa może też wpłynąć pozytywnie na naszą historię kredytową. A do tego spłacana w określonym terminie bezodsetkowym sprawi, że nie będziemy ponosić za jej użytkowanie dodatkowych kosztów. Ale płacenie kartą kredytową online ma jeszcze jedna zaletę – zapewnia kontrolę nad finansami i bezpieczeństwo transakcji.


Zwrot pieniędzy za płatność kartą

Kupując na aukcjach internetowych, w sklepach online czy nawet zamawiając i opłacając usługi turystyczne nie zawsze dostaje się to, co właściwie się zamawiało. Jednak płacąc kartą można odzyskać łatwiej i sprawniej pieniądze w przypadku oszustwa niż płacąc gotówką czy przelewem. Obecnie wystawcy kart: Visa i MasterCard udostępniają tak zwany chargeback. Jest to po prostu obciążenie zwrotne, czyli my jako użytkownik karty dostaniemy zwrot naszych pieniędzy na naszą kartę od nieuczciwego sprzedawcy czy usługodawcy. Najpierw trzeba sporządzić reklamację, a potem uruchomić w swoim banku procedurę chargeback. Rozpatrzenie wniosku trwa do 90 dni, ale ponieważ cała procedura odbywa się za pośrednictwem banku my jako klient nie musimy nic więcej robić oprócz zgłoszenia reklamacji i chęci otrzymania zwrotu pieniędzy. Z opinii osób, które miały okazję skorzystać z tej metody wynika, że jest ona o wiele skuteczniejsza niż tylko złożenie reklamacji.

Dodatkowe zabezpieczenie transakcji

Na przykład karty Visa opatrzone są dodatkową weryfikacją za pośrednictwem usługi 3D Secure. Oznacza to, że płacąc przez internet trzeba podać podstawowe dane karty, kod autoryzacyjny, a potem dodatkowo przeglądarka przenosi nas na stronę naszego banku, aby zalogować się do konta bankowego i wpisać przy potwierdzeniu transakcji kod sms. Jest to wydłużona procedura autoryzacyjna, ale zdecydowanie bezpieczniejsza, ponieważ nie wystarczy sama karta, ale jeszcze trzeba znać login i hasło do banku oraz mieć aktywny numer telefonu podany na rachunku bankowym. Oznacza to mniejsze prawdopodobieństwo oszustwa.

Do tego większość banków nieodpłatnie włącza usługę powiadomień sms, kiedy z rachunku karty kredytowej nastąpi przelew środków na obce konto albo kiedy nastąpi przelew przychodzący, czy chociażby kiedy przypada termin spłaty karty. W ten sposób można być na bieżąco ze środkami na karcie nawet bez logowania do bankowości internetowej.

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się, a nie będziesz musiał/a za każdym razem, gdy chcesz coś dodać przepisywać kodu z obrazka. Jeżeli nie masz jeszcze konta w MaxiPozyczka zarejestruj się.
  2. Przeładuj

Najnowsze porady

Szukam Pożyczki

Przestań być oszukany przez tych escros, którzy wędrują w Internecie.Cześć, nigdy nie...

Najnowsze opinie klientów